AÖF kayıtları için son üç gün

AÖF  kayıtları için son üç gün

Sınavsız İkinci Üniversite Başvuru Adresi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine,  ÖSYS Ek Yerleştirme, Dikey Geçiş, İkinci Üniversite, Af ve Lisans Tamamlama kapsamında 1 Ekim’de başlayan kayıtlar, 19 Ekim Cuma günü sona eriyor.

Kayıt yaptırmak isteyen adaylar, 17-18-19 Ekim 2012 tarihlerinde de illerde yer alan AÖF bürolarından kayıtlarını yaptırabilecek.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Başvuru Tarihi:01 Ekim 2012 00:00 - 19 Ekim 2012 17:00
Kayıt Tarihi:01 Ekim 2012 - 16 Ekim 2012, mesai saatleri
Mazeretli Kayıt Tarihi:17 Ekim 2012 - 19 Ekim 2012, mesai saatleri 

 İKİNCİ ÜNİVERSİTE
 Başvuru ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilmek için aşağıda belirtilen basamakların tümünü uygulamalısınız. 

Bu sayfada bulunan açıklamaların tamamını okumadan kesinlikle başvuruya başlamayınız. 
KAYIT ADIMLARI 
* Başvuru şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu sitemize yapınız.
* Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
* Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
* AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.
 
BAŞVURU VE KAYIT 
1) BAŞVURU

     İkinci Üniversite başvuru koşulları aşağıdadır:
     * Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim kurumlarının lisans bölümlerinde veya önlisans programlarında kayıtlı öğrenciler, aynı alanda olmamak üzere Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerinden veya önlisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler.
   
     * ÖSYM in Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan KKTCdeki üniversitelerde okuyan öğrenciler de başvurabilirler.      
     * Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı ile Türkiyedeki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler de başvuruda bulunabilirler.      

     * Uyruğundan biri T.C. olup yurtdışı yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı dan denklik belgesi alanlar başvurabilirler.      

     * Herhangi bir örgün yükseköğretim kurumundan kaydı silinenler ile herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayanlar başvuru yapamazlar.      

     * Yurt dışı yükseköğretim kurumlarında halen kayıtlı olup uyruğundan biri T.C. olan öğrenciler başvuru yapamazlar.      

     * Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinden mezun olanlar başvuru yapabilirler ancak, halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar.

     * Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi dışında başka bir üniversitede açık veya uzaktan eğitim sistemi ile öğrenim gören öğrenciler de aynı alanda olmamak üzere başvuru yapabilirler.  

      İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırabileceğiniz bölümlerin/programların listesi için tıklayınız.      

      Programın başvuru koşullarını taşıyorsanız 01 Ekim 2012 - 19 Ekim 2012 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız. Internet en başvuru işlemleri 19 Ekim 2012 saat 17:00da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

      Başvurunuz sonrasında bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcı dökümünü alacağınız elektronik dosya PDF formatındadır. Eğer bilgisayarınızda bu dosyayı okuyacak Adobe Reader yazılımı yoksa öncelikle burayı tıklayarak yazılımı bilgisayarınıza indirip kurunuz.

      2) KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

     Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.

      * 4 adet 4.5x6 cm. Fotoğraf
      * Fotoğraflı-İmzalı Form
      * Internet Başvuru Belgesi
      * Öğrenci Bilgi Formu
      * Öğrenim Belgesi

     Engelli öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini kayıt anında AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntı için buraya tıklayınız.

3) ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ

     Kayıt yaptıracak aday öğrenciler iki farklı ödeme yapacaklardır. Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan Öğretim Gideri, ikinci ödeme ise her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen Öğrenim Ücretidir. Ödemenizi 01 Ekim 2012 - 19 Ekim 2012 tarihleri arasında, bankanın mesai saatleri içerisinde, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce herhangi bir Vakıfbank şubesine yapmalısınız. Şehitlerin Eş ve Çocukları, Maluller, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları ile Özürlü öğrenciler banka ödemesini yapmayacaklardır.

Ödeyeceğiniz miktarı buradan öğrenebilirsiniz.


4) BANKA ÖDEMESİ YAPMAYACAK OLAN ÖĞRENCİLER
     - Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren Şehitlerin Eş ve Çocukları, Maluller, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları durumlarını kanıtlayan resmi belgelerini, yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte banka ödemesini yapmadan AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntı için buraya tıklayınız.   

     -Özürlü Öğrenciler; Sağlık kurulu raporu ile % 40 ve daha fazla oranda özürlü olduğunu belgeleyen öğrenciler yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte "Sağlık Kurulu Raporu"nu banka ödemesini yapmadan AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntı için buraya tıklayınız.        

5) KAYIT

     Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 01 Ekim 2012 - 19 Ekim 2012 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.