Açık Öğretim Lisesi 2.Ek Sınav Sonuçları Açıklandı.

Açık Öğretim Lisesi 2.Ek Sınav Sonuçları Açıklandı.

II.EK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

11 Ekim 2015 tarihinde yapılan 2014-2015 Öğretim yılı II. Ek sınav sonuçları açıklanmıştır.

2015-2016 AÖL sınav tarihleriSınav sonuçlarınızı Öğrenci Girişlerinden sisteme girerek Öğrenci Genel Bilgiler menusu altındaki Sınav Sonuçları veya Dönem Dersleri seçeneklerinden (2014/5.dönem) öğrenebilirsiniz.

Mezun olan öğrencilerimizin diplomaları sonuçlar açıklanmasından sonra en kısa süre içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine İlgili Makamamezuniyet yazısı alabilirsiniz.)

II. Ek sınav sonucunda mezuniyet incelemesinde olan öğrencilerin dosyaları kayıt yaptırdıkları il/ilçe Halk Eğitim Merkezlerinde olanlar, dosyaları ilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından taranarak sisteme atıldıktan sonra mezuniyet incelemesi tamamlanacaktır. Mezuniyet İncelemesinde olan öğrencilerimize diploma yerine geçen çıkma belgesi düzenlenemeyeceğinden dosyalarının en kısa sürede sisteme taranarak aktarılmasının sağlamaları yararlarına olacaktır.

Üniversiteyi kazanmış, ilk kayıt evraklarını dosyasının bulunduğu halk eğitimi merkezi müdürlüğünce taratarak sisteme aktarılmasını yaptıran öğrencilerimiz mezuniyet incelemesinin en kısa zamanda yapılabilmesi için halk eğitimi merkezi müdürlüğüne kazandığı üniversiteyi, öğrenci numarası ve ad soyadını bildirerek halk eğitimi merkezi müdürlüklerinin hazırlayacağı listeye kendilerini yazdırmaları gerekmektedir. Halk eğitimi merkezi müdürlükleri oluşacak listeyi günlük olarak Açık Öğretim Lisesi müdürlüğü aolbilgiislem06@gmail.com mail adresine göndereceklerdir. Halk eğitimi merkezi müdürlüklerince liste gönderimi en geç 19 Ekim 2015 tarihine kadar tamamlanacaktır.

Sınav sonuçlarına itirazı olan öğrencilerimiz, sınav sonuçlarının www.aol.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 beş takvim günü içerisinde dilekçe ekinde, 20 TL itiraz harcını bankalara (T.C Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden herhangi birine) yatırdığını gösteren makbuzla birlikte Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü e müracaat etmesi gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

NOT :II. Ek sınav sonucunda mezun olamayan öğrencilerimiz 16 Ekim 2015 tarihine kadar kayıtlarını yenilemelidirler.

Ek sınav sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız.