9. Sınıflar okula ne zaman başlayacak? 9. Sınıflar Uyum Programı 2017 2018

9. Sınıflar okula ne zaman başlayacak? 9. Sınıflar Uyum Programı 2017 2018

Ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime başlayan hazırlık ve 9 uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalan öğrencilerin; öğrenim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilere yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve koruyucu bir eğitim ortamının oluşturulması amaçlarıyla Bakanlığımız ve UNICEF işbirliğindeOrtaöğretime Uyum Programı Uygulama Kılavuzugeliştirilmiştir.

Ortaöğretime Uyum Programı okullarda; okul yöneticileri ve rehber öğretmeni koordinasyonunda, hazırlık, 9. sınıf rehber öğretmenleri ve belletici öğretmenler tarafından, branş öğretmenlerinin de desteği ile 2017-2018 eğitim öğretim yılı başlangıcında (18 Eylül 2017)uygulanacaktır.

Ortaöğretime Uyum Programı uygulanmadan önce,Ortaöğretime Uyum Programı Tanıtım Videosuokul yöneticileri ve öğretmenler tarafından izlenmelidir.(Videoyu izlemek için tıklayın.)

Ortaöğretime Uyum Programı kapsamında hazırlanan set içerisinde Uyum Etkinliklerinin yanı sıraMevzuatileGençlerde Hijyen ve Cilt Sağlığı, Beslenme ve İlk Yardım El Kitabıda bulunmaktadır. Web sitemiz üzerinden paylaşılan söz konusu dokümanlar Genel Müdürlüğümüze bağlı tüm okullara basılı olarak da gönderilmiştir.

Video ve Dokümanlar:

-Ortaöğretime Uyum Programı Uygulama Kılavuzu Uyum Etkinlikleri

-Mevzuat

-Gençlerde Hijyen ve Cilt Sağlığı, Beslenme ve İlk Yardım El Kitabı

-Ortaöğretime Uyum Programı Tanıtım Videosu

09-09-2017