​2024 KPSS Ön Lisans Sınav Tarihi Ne Zaman?

​2024 KPSS Ön Lisans Sınav Tarihi Ne Zaman?
Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) her yıl binlerce adayın memur olma umuduyla katıldığı ve devlet kurumlarında çeşitli pozisyonlarda çalışmak için gereken en önemli adımlardan biridir. 2024 yılında ön lisans mezunları için yapılacak olan KPSS sınavı, adayların gözünü kulağını taktığı, kariyer yolculuğunun en kritik virajlarından biridir. Peki, 2024 KPSS ön lisans sınavı ne zaman yapılacak?

2024 yılı için KPSS ön lisans düzeyindeki sınavın tarihi ÖSYM tarafından 01 Eylül 2024 olarak belirlenmiştir. KPSSye girecek olan ön lisans mezunu adaylar için bu tarih, yılın en önemli günlerinden biri olacak. Sınav, adayların devlet kurumlarına atanma şansını yakalayabilmeleri için gerekli olan puanı almaları açısından büyük bir öneme sahiptir.

KPSS başvuruları ise 13 Haziran 2024 tarihinde başlayacak ve 02 Temmuz 2024 tarihine kadar devam edecek. Adaylar, bu tarihler arasında ÖSYMnin resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvurularını gerçekleştirebilecekler. Başvuru sürecini kaçıran adaylar için bir şans daha veriliyor. Geç başvuru tarihleri ise 09 Temmuz 2024 ile 10 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacak. Bu tarihlerde başvuru yapacak adayların ek bir ücret ödemeleri gerektiğini unutmamaları önemlidir.

KPSS ön lisans sınav sonuçları ise sınavın üzerinden yaklaşık üç hafta geçtikten sonra, 20 Eylül 2024 tarihinde açıklanacak. Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYMnin resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilecekler.

Özetle, 2024 KPSS ön lisans sınavı için adayların belirlemiş olduğu sınav tarihi, başvuru ve sonuç takvimi oldukça net. Adayların bu tarihleri dikkate alarak sınav hazırlıklarını planlamaları, başvuru ve sınav süreçlerini sorunsuz bir şekilde tamamlamaları için büyük önem taşımaktadır. Herkese başarılar dileriz.

NE ZAMAN?

Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Ne Zaman
Haber Kategori
Haber

SON HABERLER