7.Sınıf Fen Bilimleri Yazılı Soruları 2021-2022

7. sınıf fen bilimleri yazılı soruları ve cevapları

Ortaokullarda diğer derslerde olduğu gibi fen bilimleri dersinde de bir dönem de iki yazılı sınavı yapılıyor.  İlk dönem sınavları kasım ve ocak aylarında ikinci dönem sınavları ise mart ve haziran aylarında yapılıyor.  "7 sınıf fen bilimleri yazılı soruları ve cevap anahtarı" eklediğimiz bu kategorimizi dönem başlarında özellikle sınav tarihlerinde güncelliyoruz. 7. sınıf fen bilimleri dersinde iki sınav puanı yanında bir dönem de üç ders etkinliklerine katılım puanı veriliyor.

Fen bilimleri öğretmenleri tarafından hazırlanan ve kendi okullarında uyguladıkları 7.sınıf fen bilimleri yazılı soruları ve cevapları bu kategoriye ekliyoruz. Tamamı yeni fen bilimleri müfredatına uygun seçkin sınav sorularıdır.  Daha kolay ulaşmanız için yazılı sorularını 7 sınıf fen bilimleri yazılı soruları 1 dönem ve 7 sınıf fen bilimleri yazılı soruları 2 dönem şeklinde alt kategorilere ayırdık.

7. sınıf fen bilimleri yazılı sınavında başarılı olmak için;

7. Sınıf Fen Bilimleri Konuları Neler?

7. sınıf fen bilimleri yazılı soruları hazırlanırken işlenen üniteler baz alınarak kaydıyla geriye doğru azalan bir oranda ve dönem başından beri işlenen konulardan seçilmesine dikkat edilir.