5.Sınıf Türkçe Yazılı Soruları 2021-2022

5.Sınıf Türkçe yazılı soruları ve cevapları

Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine göre 5. Sınıf Türkçe dersinden her dönem iki adet yazılı sınav yapılıyor. 5. Sınıf Türkçe yazılı soruları ölçme ve değerlendirme ilkelerine uygun olarak, okullarda zümre öğretmenler kurullarında belirlenen kararlar doğrultusunda yapılıyor.

5. Sınıf Türkçe yazılı sınav tarihleri yine zümre öğretmenler kurulu toplantılarında belirleniyor. Sınavların yapılış şekli bu kurallarda belirlenerek yıllık plana işleniyor. Genellikle 5. Sınıf Türkçe yazılı soruları çoktan seçmeli, klasik, boşluk doldurma veya bunların hepsini kapsayan bir yazılı şeklinde yapılıyor. Yönetmelik gereği sınav tarihi en az bir hafta önceden öğrencilere duyuruluyor. Bir şubede bir günde yapılacak sınav sayısı ikiyi, her bir sınav için bir ders saati veriliyor. 5. Sınıf Türkçe yazılı soruları zümre kararı doğrultusunda okul müdürlüğünce ortak olarak ta yapılabilir. Ortak olarak yapılan 5. Sınıf Türkçe yazılı soruları ve cevap anahtarları zümre öğretmenlerince hazırlanır.

Sitemizde 5. Sınıf Türkçe yazılı soruları 1. dönem ve 2. dönem olarak kategoriye ayırdık. 5. sınıf Türkçe yazılı soruları cevap anahtarlı şeklinde eklemeye özen gösteriyoruz. Bu şekilde eklene  örnek yazılı sorularına sitemizin arama kısmından çok kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Sınav sorularını indirmeden interaktif olarak çözmek isteyen öğrencilerimiz için 5. sınıf Türkçe yazılı soruları çöz kategorisini oluşturduk. Bu kategorimizde 5 sınıf Türkçe yazılı soruları test çöz ile öğrendiklerinizi pekiştirecek, sınava daha iyi hazırlanacaksınız.

5. Sınıf Türkçe Dilbilgisi Kazanımları Neler?