5.Sınıf Sosyal Bilgiler Yazılı Soruları 2021-2022

5.sınıf sosyal bilgiler yazılı soruları ve cevapları

Okul öncesi ve ilköğretim kurumlarının ilgili maddesi gereği ortaokullarda sosyal bilgiler dersinde de her dönem 2 sınav yapılıyor. Sınav tarihleri sene başında sosyal bilgiler zümre öğretmenler kurulunca belirlenerek sosyal bilgiler yıllık planına işleniyor. 5.sınıf sosyal bilgiler yazılı soruları zümre kararına göre test, klasik, boşluk doldurma, doğru ve yanlış şeklinde veya tümünü kapsayacak bir sınav uygulanabilir.

5.sınıf sosyal bilgiler yazılı soruları 1.dönem sınavlarının ilki genellikle kasım ayının ilk haftasında yapılıyor. Sosyal bilgiler sınavları zümre kararına göre ortak olarak ta yapılabilir. Bu şekilde yapılacak sınavlar okul idaresinin yapacağı planlamaya göre belirlenecek bir günde tüm şubelere aynı gün yapılıyor. Ortak yapılacak 5.sınıf sosyal bilgiler yazılı soruları ve cevapları yine ders zümrelerince hazırlanır.

Bu kategorideki 5.sınıf sosyal bilgiler yazılı soruları indirerek sınava hazırlanabilir veya interaktif hazırladığımı 5 sınıf sosyal bilgiler yazılı soruları çöz kategorimizdeki testleri çözerek sınava hazırlanabilirsiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Yazılı Konuları Hangileridir?