5.Sınıf Matematik Yazılı Soruları 2021-2022

5. sınıf matematik yazılı soruları ve cevap anahtarı

Ortaokulda matematik yazılı sınavlarına hazırlanmanız için oluşturduğumuz 5. sınıf matematik yazılı soruları kategorimize sürekli yeni içerikler eklemeye devam ediyoruz. 5. sınıf matematik yazılı soruları bölümümüz güncel müfredata uygun olarak yıllık plan doğrultusunda her eğitim öğretim yılı dönem başlarında ve yazılı dönemlerinde güncellenmektedir.

Diğer branş derslerde olduğu gibi 5. sınıf matematik sınav tarihleri zümre öğretmenler kurulu toplantılarında belirlenerek yıllık plana işleniyor. 5. Sınıf matematik yazılı soruları çoktan seçmeli, klasik, boşluk doldurma şeklinde yapılabilir. Yine yönetmeliğe göre sınav tarihi en az bir hafta önceden öğrencilere duyuruluyor. 5. Sınıf matematik yazılı sınavları zümre kararı doğrultusunda okul müdürlüğünce ortak olarak ta yapılabilir. Ortak olarak yapılan 5. Sınıf matematik yazılı soruları ve cevap anahtarı zümre öğretmenlerince hazırlanır. Bu kategoride eklediğimiz birçok sınavın okullarda uygulandığını da belirtelim.

5. sınıf matematik yazılı soruları 1. dönem iki sınav 2.dönem iki sınav şeklinde yapılıyor. Sınav sorularını indirmeden online çözmek istiyorsanız 5. sınıf matematik yazılı soruları çöz bölümümüzü ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

5. Sınıf Matematik Konuları Neler?