4.Sınıf Türkçe Yazılı Soruları 2022-2023

4. Sınıf Türkçe yazılı soruları ve cevap anahtarı

4. Sınıf Türkçe  dersinden her dönem en az iki yazılı sınav yapılıyor. 4. Sınıf Türkçe yazılı soruları öğrencinin okuma ve anlama düzeylerini ölçmeye yönelik yapılıyor.

Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'ne göre bir dönemde 2 sınav yapılmaktadır. Okulda zümre öğretmenler kurulu toplantılarında sınavların tarihleri ve yapılış şekli belirleniyor. Zümre kararına göre 4. Sınıf Türkçe yazılı soruları çoktan seçmeli, klasik, boşluk doldurma şeklinde olabiliyor. Sınav tarihi en az bir hafta önceden öğrencilere duyuruluyor. Sınavların zamanı, en az bir hafta önceden öğrencilere duyurulur. Bir şubede bir günde yapılacak sınav sayısı ikiyi, her bir sınav için bir ders saati veriliyor. 4. Sınıf Türkçe yazılı soruları zümre kararı doğrultusunda okul müdürlüğünce ortak olarak da yapılabilir. Ortak olarak yapılan 4. Sınıf Türkçe yazılı soruları ve cevap anahtarları zümre öğretmenlerince hazırlanır.

Daha kolay erişmeniz açısından 4. Sınıf Türkçe yazılı soruları 1. dönem ve 2. dönem olarak kategoriye ayırdık. Bu yazılı sınavlarının bir kısmını 4. sınıf Türkçe yazılı soruları ve cevap anahtarı şeklinde ekledik. Sitemizin ara kısmında daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İndirmeden 4. sınıf Türkçe yazılı soruları çözmek  istiyorsanız 4. sınıf Türkçe testleri çöz bölümüzü ziyaret etmenizi öneriyoruz. Online test bölümümüzde hem 4 sınıf Türkçe yazılı soruları 2. dönem hem de 4 sınıf Türkçe 1. dönem yazılı soruları cevap anahtarı ile birlikte ücretsiz olarak ulaşabiliyorsunuz.

Güncel 4. Sınıf Türkçe Dilbilgisi Konuları Şöyle;