4.Sınıf Sosyal Bilgiler Yazılı Soruları 2022-2023

4. Sınıf sosyal bilgiler yazılı soruları ve cevap anahtarı

Sosyal bilgiler 4.sınıf yıllık planına uygun olarak eğitim öğretim yılında güncellediğimiz 4. sınıf sosyal bilgiler yazılı soruları kategorisine her dönem onlarca güncel sınav örneği ekliyoruz.

Etkin, üretken ve sorumlu vatandaşlar yetiştirmek olan sosyal bilgiler dersinde 4. sınıfta her dönem iki sınav yapılmaktadır.  4. sınıf sosyal bilgiler yazılı soruları zümre kararları doğrultusunda çoktan seçmeli, boşluk doldurma, doğru yanlış veya klasik şekilde hazırlanıyor.

Sene başı ve dönem ortasında yapılan zümre öğretmenler kurullarında, 4. sınıf sosyal bilgiler yazılı soruları 1. dönem sınav tarihleri belirlenir ve yıllık plana işlenir. İkinci dönem zümre öğretmenler kurulunda ise 4. sınıf sosyal bilgiler yazılı soruları 2. dönem sınav sınav tarihleri belirlenir.  Sınav tarihleri en az bir hafta önceden öğrencilere duyurur. Bir sınıfta bir günde yapılacağı sınav sayısı ikiyi, her bir sınav süresi ise bir ders saatini geçmediğine dikkat edilir. Sosyal bilgiler dersinde ortak sınav yapılacaksa  sınavlar ilgili zümre kararı doğrultusunda okul müdürlüğünce ortak olarak belirlenen bir günde yapılabilir. 4 sınıf fen sosyal bilgiler yazılı soruları ve cevapları zümre öğretmenlerince hazırlanır.

İndirmenden online 4.sınıf sosyal bilgiler yazılı soruları çöz bölümümüzde eklediğimiz yazılı sınav örneklerini interaktif çözerek sınava hazırlanabilirsiniz. 4. sınıf sosyal bilgiler yazılı soruları cevap anahtarlı bir şekilde testin son bölümünde yer almaktadır.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Üniteleri: