2020 TUS ve 2020 STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem Sınavı yarın yapılacak.

2020 TUS ve 2020 STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem Sınavı yarın yapılacak.

2020-TUS 1. Dönem Sınavı ile 2020-STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem Sınavı İçin SınavGünü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri

23 Şubat 2020tarihinde uygulanacak 2020 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı(2020-TUS 1. Dönem)ile 2020 Tıp Doktorluğu Alanında Seviye Tespit Sınavına(2020-STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem)girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce23 Şubat 2020 Pazargünü 07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodluGeçici Kimlik Belgesidüzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYMninhttps://ais.osym.gov.trinternet adresinde yer alanilgili sınavınbaşvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodluGeçici Kimlik Belgesidüzenlenecektir.

Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodluGeçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.Geçici Kimlik Belgesidışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir.

Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın,ilgili sınavınSınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.

22-02-2020