2019 YKS tercih kılavuzu 2019 YKS kontenjanlar Kılavuzu

2019 YKS tercih kılavuzu 2019 YKS kontenjanlar Kılavuzu

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS): Tercih İşlemleri

2019-YKS tercih işlemleri,23 Temmuz 2019tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini,23-29 Temmuz 2019tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYMninhttps://ais.osym.gov.trinternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri,29 Temmuz 2019tarihinde saat23.59dasona erecektir.

Adaylar, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYMninhttps://ais.osym.gov.trinternet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYMye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik Numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.


2019-YKS adaylarına ve kamuoyuna önemle duyurulur.

2019-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

excel.pngTablo-3

excel.pngTablo-4

18-07-2019