2019 LGS 1. nakil ve 2. nakil başvuru tarihleri ne zaman?

2019 LGS 1. nakil ve 2. nakil başvuru tarihleri ne zaman?

2019 LGS tercih işlemleri 01-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapıldı.1-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılan LGS tercih sonuçları 22 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

LGS Yerlestirmeye esas nakiller nasıl yapılacak?

Tercih ve Yerlestirme Takviminde belirtilen tarih ve sürelerde 2 (iki) dönemde yapilacaktir. Her dönemde; Merkezî Sinav Puani ile ögrenci alan okullar için en fazla 3 (üç), yerel yerlestirmeyle ögrenci alan okullar için en fazla 3 (üç), pansiyonlu okullar için de en fazla 3 (üç) okul tercihi yapilabilecektir.

Yerel yerlestirme ile ögrenci alan okullara tercihte bulunan ve ilk yerlestirmede tercihine yerlesen ögrencilerin, yerlestirmeye esas nakil tercih dönemlerinde Kayit Alanindan okul ve farkli tür tercih etme zorunlulugu bulunmayacaktir. Ancak, tercihlerine yerlesemeyen ögrenciler, yerlestirmeye esas nakil tercihlerinde ilk 2 (iki) okulu Kayit Alanindan seçmek kaydiyla en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapilan tercihlerde ayni okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu Imam Hatip Lisesi) en fazla 2 (iki) okul seçilebilecektir.

Ögrenciler, ayrica istemeleri hâlinde yerlestirmeye esas 2nci nakil basvuru döneminde Meslekî Egitim Merkezlerini de tercih edebileceklerdir.

2019 LGS Nakil başvuruları ne zaman yapılacak?

Yerlestirmeye esas nakil islemi için;

1. nakil tercih basvurulari 29 Temmuz-02 Agustos 2019 tarihleri arasında; sonuçlar 5 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak.

2. nakil tercih başvuruları 05- 08 Agustos 2019 tarihleri arasında sonuçlar 10 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak.

Her nakil döneminde ögrenciler, her gruptan en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yerlestirmeye esas nakil tercih basvurularinin alinmasi sürecinde özel ortaögretim kurumlarina kayit ve nakil islemleri yapilabilecektir. Yerlestirmeye esas nakil basvurulari, tercih edilecek okulun bos kontenjanina bakilmaksizin herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulu müdürlügüne basvurarak yapilabilecektir.