2019 ALES/3 Sınavı Cevap Kağıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

2019 ALES/3 Sınavı Cevap Kağıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

2019-ALES/3 Sınavı Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

17 Kasım 2019tarihinde uygulananAkademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı(2019-ALES/3)adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYMninhttps://ais.osym.gov.tradresinden03 Aralık 2019tarihinde saat16.15'tenitibaren10 gün süreyleerişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYMninhttps://ais.osym.gov.tradresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve Cevap Kâğıdı Görüntüleme ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

03-12-2019