2018 YKS Üniversite giriş sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2018 YKS Üniversite giriş sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sınav sonuçlarının açıklanmasına kısa bir zaman kala YKS ne zaman açıklanacak Googleda trend oldu.

YKS ve diğer oturumlar olan AYT, TYT sınavları yarın açıklanacak. ÖSYM tarafından 31 Temmuz tarihine işaret edilenYKS sonuçlarının saat kaçta açıklanacağına dair bir gelişme olmasa da 31 Temmuz günü mesai saatleri içerisinde açıklanması bekleniyor.

Sonuçların açıklanmasının hemen ardından tercih dönemi için süreç başlamış olacak.Tercihler, 7-14 Ağustos tarihlerindeyine Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden alınacak. Tercih bildirim işlemi tamamladıktan sonra Tercih Süresi içerisindehttps://ais.osym.gov.trinternet adresinden tercihlerde değişiklik yapılabilecek.

Tercih işlemi tamamladıktan sonra Tercih Süresi içerisindehttps://ais.osym.gov.trinternet adresinden tercih bilgilerinin mutlaka kontrol edilmesi ve yazıcıdan tercih listesinin dökümünün alınması gerekiyor.

YKSDE BARAJ PUANI KAÇ?

TYTde 150 ve üzeri puan alan adaylar, TYT puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını tercih edebilirler. TYT de 150 ve üzeri puan alan adaylardan SAY, SÖZ, EA, DİL puanları 180 ve üzeri olanlar, bu puan türleri ile öğrenci alan lisans programları ile birlikte TYT puanı ile öğrenci alan ön lisans programlarını tercih edebilirler.

30-07-2018