2018 YKS Tercih Kılavuzu Yayımlandı.

2018 YKS Tercih Kılavuzu Yayımlandı.

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS): Tercih İşlemleri

2018-YKS tercih işlemleri,7 Ağustos 2018tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini,7-14 Ağustos 2018tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’ninhttps://ais.osym.gov.trinternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri,14 Ağustos 2018tarihindesaat 23.59’dasona erecektir.

Adaylar,2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü’ mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonratercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM’ninhttps://ais.osym.gov.trinternet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik Numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı

2018-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

excel.pngTablo-3

excel.pngTablo-4

01-08-2018