2018 LGS yorumları (Kolay mıydı? Zor muydu?)

2018 LGS yorumları (Kolay mıydı? Zor muydu?)
03-06-2018
2018 LGS yorumları (Kolay mıydı? Zor muydu?)

LGS yorumları 2018 Kolay mıydı? Zor muydu?,LGS yorumları 2018 (Kolay mıydı? Zor muydu?), 2018 LGS kolay mıydı? 2018 LGS Zor muydu? 2018 LGS yorumları.2018 lgs zor muydu? kolay mıydı?

LGS yorumları 2018 kolay mıydı? zor muydu? Şu an için 2018 LGS cevapları ne zaman yayımlanacak? sorusundan sonra en çok merak edilen soru. Henüz soru ve cevaplar elimize ulaşmadı. Ancak tahminimiz zor olacağı yönünde. 2018 LGS yorumları uzmanlar tarafından yapıldığı andan burada da yer vereceğiz.2018 lgs zor muydu? kolay mıydı? konusunda yapılacak tüm yorumlara,görüşlere burada yer vereceğiz.

2018 LGS zor muydu? sorusunun cevabını elbette en iyi verecek olan bu sınava girmiş olan 8. sınıf öğrencileri. Kişisel görüşümüz kontenjan sayıları yetersiz olacağından 2018 LGS sorularının da zor olacağı.

Sizde 2018 lgs zor muydu? kolay mıydı? sorununa yorum yapmak isterseniz aşağıdaki yorum alanımızı kullanabilirsiniz.

-LGSde sınavın belirleyicisi Matematik ve Fen olacak gibi duruyor. Gelen bilgi soruların zor olduğu yönünde

-LGS’de bir fen bilimleri sorusunu okumak in 2 dk gerekiyor bir soru bi sayfayı kaplıyorsorularçok zordu hepsini uzun sürede okuyup anlamak ve işlemlerini yapmak gerekiyordu aralarda zor olmasını beklerken hepsi zordu zaman yetmedi.Benim çocuğum lgsye girdi bu sıkıntılar vardı.

-LGSde yoruma dayalisorularagirlikta imis.

-LGSde ilk oturum tamamlandı. Sözel alan sorularını yanıtlayan öğrenciler "Zorsorularbekliyorduk, beklediğimizden daha kolaydı" dedi.

LGSde 2. oturum yani matematik - fen soruları öğrencileri bir hayli zorlamış. Matematikteki uzun sözelsorularöğrencilerin sınav süresini yetiştirememesine neden olmuş.

Yapılanlgsden anlıyoruz ki verilen eğitim ile sorulansorularbirbirine eş değil..

-Gelen yorumlara göre,Fen sorularının hepsi şekilli ve uzunsorular.Zaman konusunda öğrenciler sorun yaşamışlar

LGSsınavı bitti ve televizyondaki eğitim uzmanları mesela ingilizce branşındakisorularadına şunu söylüyor: "Soru kökleri ingilizce oldu bu sene yani zorlaştı doğal olarak devlet okulundaki öğrenciler yapamamıştır"

SÖZEL RAHATTI
Onur Soğuk (Hocalara Geldik Platformu):Sözeli öğrenciler çok rahat yaptı. Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, TC. inkılap tarihi ve Atatürkçülük soruları alışık oldukları sorular. Herhangi bir sorun yaşanmadı. İkinci kısımda matematik ve fen soruları öğrencileri çok zorladı. Özellikle matematik. Bunun nedeni ise uzun metinli sorular. Bunlar öğrencilerin zamanı yetiştirememesine neden oldu. İyi öğrenciler bile 2-3 soru boş bıraktı, yetiştiremedi. Fen nispeten zorladı. İkinci kısımda çoğu öğrenci süreyi yetiştiremedi. Belirleyici olan fen ve matematik olacak gibi duruyor. Bu iki derste iyi yapanların istedikleri yerleri kazanma şansları daha yüksek.

TEOGDAN ZOR
Talha Doğan (Tonguç Akademi):Sözel, beklenildiği gibi öğrencinin rahatlıkla yapabileceği düzeyde. Kazanımları birebir çıktı. Kazanımları bilen, okul derslerini takip eden bir öğrenci, Türkçe, TC. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ve İngilizce sorularını kolayca çözebilir. Türkçede örnek sorulardaki gibi yeni tarz sorular var. Türkçe’de 12’nci soru, teknoloji cihazlarıyla ilgili ana düşünce sorusu çeldirici. Öğrenciler A ya da D işaretlemiş olabilir. Sözel netlerinin Türkiye ortalaması yüksek olacak. Sayısalda ise matematik zorlayıcı, belirleyici olacak. TEOG’dakinden daha üst seviyede sorular çıktı. Fen yine örnek sorulardaki gibi günlük hayata uygun, bu bilgileri sorgulayıcı.

SONUÇLAR 22 HAZİRANDA
Sınav heyecanını geride bırakan öğrenciler, şimdi de sonuçlar için bekleyecek. Sınavın sonuçları 22 Haziran’da açıklanacak. Sınavla ve sınavsız öğrenci alan okullara tercih ve yerleştirmeye ilişkin iş ve işlemler, 2018 yılı Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nda yer alacak.

8. Sınıf LGS Soru ve Cevapları 2018Sınav Bitiminde Burada Yer Alacak

Sınavla Öğrenci Alacak Liseleri İnceleyin!

Türkiye genelinde 303ü fen lisesi, 89u sosyal bilimler lisesi, 228i Anadolu lisesi, 297si imam hatip lisesi, 26sı mesleki ve teknik Anadolu lisesi olmak üzere 943 proje okulu ile alan bazlı program uygulayan 423 mesleki ve teknik lise olmak üzere toplam bin 366 ortaöğretim kurumu merkezi sınavla öğrenci alacak.

Merkezi sınavın sonuçları 22 Haziranda açıklanacak. Sınavla ve sınavsız öğrenci alan okullara tercih ve yerleştirmeye ilişkin iş ve işlemler, 2018 Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunda yer alacak.

Sınavın soru ve cevaplarının yarın öğleden sonra yayımlanması bekleniyor.

Toplam 8 yorum yapıldı.
  yorum B****
  2018-06-14 13:43:32
  Ben de bu sene sınava girdim evet cok iğrençti sorular ama çalıskanı tembelden ayırmanin farkıydı bu çünkü zaten sınav size zorsa hekese zordu ztn çok kolay olsaydı temblde yapardı çalıskandaa
  Bu arada zaten bizim mat.hocamızda demişti: sınav çok kolaysa 1 yanlışla gs lisesine gidemiyen var ama sınav cok zor olsa 5 yanlışla bile giden olacak
  Yani siz sınav puanına bakmayında sınav yüzdelik dilimine bakın çünkü yüzdelik dilim yuksekse çocuğunuz zaten tembeldi
  Çunku yuzdelik dilim ztn herkesin yaptığınınsenin yaptığının oranını verir önemli olanda bu bence
  yorum LGS
  2018-06-10 20:01:59
  Sınav bi kere kolay değildi. Sözel bölüm kolay olsa bile sayısal bölüm kolay değildi. Çünkü şöyle anlatayım sayısal bölümde soru başı 1,5 dk veya da 2dk düşüyor ve matematikde nerdeyse bütün sorular paragraf sorularıydı. Tamam bu senenin konuları soruldu ama hep dikdörtgen işte alan hesaplama vs. Çarpanlardan,üslü sayılardan veyada Ebob-Ekok konularından 1 tane bile soru çıkmadı. Hep uzun işlemlilerden falan sorular çıktı. Her soru başına dakikalar yetmedi. Fen de aynı şekilde bi sayfa komple 1 soru. Ve bunu 2-3 sayfa yapmışlar. 1 soru için 1 sayfa. Ben bunu okurken vakit kaybı oldu ve bundada hep kafa karıştıcı sorular vardı. Ya biraz adil olalım hemde 2004 lü olarak ilk sınavı da biz olduk. TEOG bile daha kolaymış. Onların deneme sınavlarını çözdüm. Çok basitti. Bize yapılan bence adil değildi. Sınavda kolay değildi.
  yorum Azra
  2018-06-09 21:31:04
  Sınav çok kolaydı ben matematiki ful bekliyorum :-)
  yorum sınav
  2018-06-05 13:36:15
  sayısal bölüm süre yetişmemiş sınavi hazırlayanlar soruların zorluğu yetmemiş gibi birde süreyi yetersiz vermişler aferin bizim eğitim sistemimize
  yorum Minel
  2018-06-05 02:00:58
  Çocukları ağlatmak için hazırlanmış mükemmel sınav.Bundan daha kolay aglatamazdiniz tebrikler!!!
  yorum Sistemi değiştirenin
  2018-06-04 18:02:48
  Soruları hazırlayan kişilere sorun bakalım o 20 matematik sorusunu 30dk´da çözebilmişlermi ortalamam 92 ama ben bile o soruların sadece 13 tanesini çözebildim böyle sınav sistemi olmaz olsun
  yorum Hale
  2018-06-04 12:20:22
  matematik soruları çok zordu ve sürem yetişmedi benim. matematik dışında bütün dersleri mükemmel şekilde beklediğimden daha iyi yaptım fakat matematikte neredeyse 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor diye doğrum kalmadı.
  yorum Nalan
  2018-06-03 19:57:38
  Zordu ya!
resim

GÜNCEL SORULAR VE CEVAPLAR

Sürekli güncellenen içeriği ile kendini daima yeni tutabilen sınav siteniz sorubak.com
resim

EN GÜNCEL EĞİTİM HABERLERİ

Eğitim alanında ki en güncel haberlere anında erişim sağlayabilirsiniz.
resim

KULLANICI DOSTU ARAYÜZ

Web sitemizde yer alan içeriklere kolay ulaşabilmeniz için arayüzü özenle tasarladık.
resim

GÜNCEL SORULAR VE CEVAPLAR

Sorubak.com olarak tüm sınavlar hakkında detaylı bilgileri web sitemize özenle ekliyoruz.