2017 ÖSYS Tercih Kılavuzu Yayımlandı.

2017 ÖSYS Tercih Kılavuzu Yayımlandı.

2017-ÖSYS: Tercih İşlemleri

2017-ÖSYS tercih işlemleri,18 Temmuz 2017tarihinde başlayacak ve26 Temmuz 2017tarihinde sona erecektir. Adaylar tercihlerini,18 -26 Temmuz 2017tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYMninhttps://ais.osym.gov.trinternet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır.Tercih işlemleri,26 Temmuz 2017tarihindesaat 23.59dasona erecektir.

Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYMye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki TC kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. TC kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Adaylar, ÖSYMninhttps://ais.osym.gov.trinternet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Adayların tercihlerinin ÖSYMye ulaştığından emin olmaları için ekranda 2017-ÖSYS Tercihleriniz ÖSYMye bildirilmiştir. ifadesini görmeleri gerekmektedir. Adaylar, tercih işlemini tamamladıktan sonra"Tercih Süresi"içerisindehttps://ais.osym.gov.trinternet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü edinerek saklamalıdır.

Adaylar, tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra"Tercih Süresi"içerisindehttps://ais.osym.gov.trinternet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir. Tercih Süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik/düzeltme yapılamaz.Merkezimize gönderilen düzeltme/değişiklik taleplerini içerir dilekçeler işleme alınmaz ve cevaplandırılmaz.

Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonratercihler sonlandırılmalıdır.

2017 ÖSYS Tercih Kılavuzunu İNDİR

12-07-2017