2017 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Kılavuzu

2017 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Kılavuzu

2017 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme:Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan Protokol hükümlerine göre ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için,2016-EKPSSye girmişveya2016-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmışolması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini12-21 Temmuz 2017tarihleri arasındainternet yoluyla ÖSYMye gönderebileceklerdir. ÖSYM internet adresindenhttps://ais.osym.gov.trtercih gönderme işlemleri21 Temmuz 2017 tarihinde, saat23:59dasona erecektir.

Adayların tercih işlemleri öncesindeEktesunulmuş olan Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

12-07-2017