2017 2018 AÖF Güz Dönemi Kayıt Yenileme Duyurusu

2017 2018 AÖF Güz Dönemi Kayıt Yenileme Duyurusu
25-09-2017
2017 2018 AÖF Güz Dönemi Kayıt Yenileme Duyurusu

Bu duyuru Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemlerini kapsamaktadır.

2017-2018 Öğretim YılındaKAYDINI YENİLETECEK ÖĞRENCİLER İÇİN SİSTEM DEĞİŞTİ!
Kayıt yenileme,
Ders Seçimi (Ekle-Sil)işlemi veKayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiylegerçekleşecektir. Kayıt yenileme işlemleri;Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyeceklerdir.

Kayıt Yenileme İşlemleri 26 Eylül 2017 Salıgünü başlayıp,
06 Ekim 2017 Cumagünü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.

Ders seçimi (ekle-sil) işlemiaof.anadolu.edu.tradresiKayıt OtomasyonubağlantısıKayıt Yenilemelinkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi (ekle-sil) işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi (ekle-sil) işleminin yeniden yapılması mümkün değildir.

Dikey Geçiş/Lisans Tamamlama kapsamında kayıt yaptıran ve Fakültemiz kayıtlarında önlisans mezuniyetine ait genel not ortalaması bilgisi olmayan öğrenciler, ders seçimi (ekle/sil) işlemini yapamayacaklardır. Bu durumda olan öğrenciler, önlisans mezuniyetlerine ait genel not ortalaması bilgisi bulunan Öğrenim Durum Belgesi veya Not Durum Belgesi (Transkript) ile birlikte AÖF bürolarına başvuracaktır.

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında vebu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2017-2018 Öğretim Yılı Güz DönemiDönem Öğretim Gideri, DönemÖğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payıödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla,Ziraat BankasıATMlerinden (kartlı veya kartsız), Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan06 Ekim 2017tarihinde İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23:30a kadar ödeme yapılabilecektir.Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır.Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2017-2018 Öğretim Yılı Güz DönemiDönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payıödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir.Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

06 Ekim 2017 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Güz Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır.Güz Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun,Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payıödemelerini yapmayan öğrenciler, 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybeder.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler aof.anadolu.edu.tr adresiÖğrenci Otomasyonubağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidir.

Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi;www.anadolu.edu.tr/acikogretimadresinin Şifre İşlemleri bölümündeki Şifre Hatırlatma bağlantısından,0850 200 46 10-19 (10 Hat)numaralı Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezini sistemlerimizdeki kayıtlı cep telefonu numaranızla arayarak veya size en yakınAÖF bürolarınaşahsen giderek alabilirsiniz. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içinde veya sonrasında alabilir.

Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarınawww.anadolu.edu.tr/acikogretimadresiKılavuzlarbağlantısından ulaşılabilir.

Kayıt yenileme ile ilgili resmi duyuru bu ilanla yapılmaktadır.

2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi Kayıt Yenileme Kılavuzu

İlk yorumu siz yapın !
resim

GÜNCEL SORULAR VE CEVAPLAR

Sürekli güncellenen içeriği ile kendini daima yeni tutabilen sınav siteniz sorubak.com
resim

EN GÜNCEL EĞİTİM HABERLERİ

Eğitim alanında ki en güncel haberlere anında erişim sağlayabilirsiniz.
resim

KULLANICI DOSTU ARAYÜZ

Web sitemizde yer alan içeriklere kolay ulaşabilmeniz için arayüzü özenle tasarladık.
resim

GÜNCEL SORULAR VE CEVAPLAR

Sorubak.com olarak tüm sınavlar hakkında detaylı bilgileri web sitemize özenle ekliyoruz.