2014 YGS başvurusu yapacakların dikkatine!

2014 YGS  soruları2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri,2-15 Ocak 2014tarihleri arasında yapılacaktır.

2014-ÖSYSye başvuru işlemleri,2014-ÖSYSKılavuzunda ayrıntılı olarak yer almaktadır.2014-ÖSYSye başvurmak isteyen adayların, ÖSYSye (Sınavsız Geçiş dâhil) ilişkin başvurma, başvurma koşulları, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili kurallar ve işlemlerin ayrıntılı olarak belirtildiği bu Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.Adaylar,2014-ÖSYS Kılavuzuna ve diğer 2014-ÖSYS başvuru bilgilerine, aşağıdaki bağlantılardan, ÖSYM inİnternetadresinden (http://www.osym.gov.tr)veya Aday İşlemleri Sisteminden (https://ais.osym.gov.tr/) ulaşabileceklerdir.

Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Adaylar isterlerse başvuru merkezlerine gönderilen örnek kılavuzları da, başvuru süresi içinde başvuru merkezlerinde inceleyebilirler.
Önceki yıllarda ÖSYSye başvurusu olmayan (ilk kez ÖSYSye başvuran) mezun adaylar, sadece ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden başvuru yapabileceklerdir. Bu adayların ÖSYM Sınav Koordinatörlüklere giderken diploma/mezuniyet belgesinin onaylı bir örneğini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Önceki yıllarda ÖSYSye başvurusu olup 2014-ÖSYSye başvuru yapmak isteyen adaylardan eğitim bilgilerinde değişiklik olanlar (Aday Başvuru Formunun 14-20. bilgi alanlarında), başvurularını sistemdeki mevcut bilgileri ile yapacaklardır. Değişiklik taleplerini:

  • Mezun durumunda olan adaylar diploma/mezuniyet belgesinin onaylı bir örneğini,
  • Son sınıf düzeyinde olan adaylar öğrenci belgesinin onaylı bir örneğini

2014-ÖSYS Eğitim Bilgileri Değişikliği Dilekçe Örneği ekinde 6 Haziran 2014 tarihine kadar ÖSYMye ulaştıracaklardır.

Adayların ÖSYSye başvuru işlemini tamamladıktan sonra başvuru bilgilerini, ÖSYMninhttps://ais.osym.gov.trİnternet adresinden başvuru süresi içinde mutlaka kontrol etmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü edinerek ÖSYSnin diğer aşamalarından gerekebileceğinden özenle saklamaları gerekmektedir.

2014 YGS BAŞVURU KILAVUZUNU İNDİRİN!