2014 YGS başvuru ücretleri ve yatırılacak bankalar

YGS Sınav Ücreti : 40,00 TL
Sınavsız Geçiş Başvuru Ücreti : 10,00 TL
LYS Sınav Ücretleri (Girmek istediğiniz her bir LYS için) : 25,00 TL (Farklı alanlarda puan türlerinin hesaplanabilmesi için, adayların 2014-LYSlerin tamamında sınava girmeleri önerilmektedir.)
Başvuru Hizmeti Ücreti : 3,00 TL

Yurt içinden başvuracak adaylardan;
YGSye girmek istiyorum. seçeneğini işaretleyenler 40,00 TLyi,
Sınavsız geçiş hakkım var, YGSye girmek istemiyorum, sadece sınavsız geçişe başvurmak istiyorum. seçeneğini işaretleyenler 10,00 TLyi kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine yatıracaklardır.

Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların bu ücreti yatırmak için banka görevlisine T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı bilgileri ile kaç TL yatıracağını bildirmesi yeterlidir. Adayların, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden İnternet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler. Sınav ücreti ÖSYMnin İnternet sayfasında yer alan ÖDEMELER alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir. LYSye girecek adayların sınav ücretleri ile yurt dışından ÖSYSye başvurmak isteyen adaylarla ilgili sınav ücreti ve banka bilgisi de kılavuzun son sayfasında yer almaktadır.

DİKKAT: Sınav veya sınavsız geçiş ücretini yatırmış olmak, ÖSYSye başvuru için yeterli değildir.

ÖSYS başvurusu bu kılavuzda belirtildiği şekilde tamamlanmalı, Başvuru kayıt bilgilerinin dökümü alınarak, sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklanmalıdır.

2. YURT İÇİNDEN VE KKTCDEN BAŞVURANLAR İÇİN BAŞVURU VE SINAV ÜCRETLERİNİN YATIRILACAĞI BANKALAR *

Adayların başvuru sırasında ödemeleri gereken ücreti yatırırken banka görevlisine T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve girecekleri sınavın adını vermeleri yeterlidir. Ücret İnternet aracılığıyla da yatırılabilir.
Ziraat Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı Halkbankın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı VakıfBankın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTCden başvuracak adaylar hariç) Akbankın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTCden başvuracak adaylar hariç) Kuveyt Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTCden başvuracak adaylar hariç) Türk Ekonomi Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı DenizBankın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTCden başvuracak adaylar hariç) Tüm PTT iş yerleri (KKTCden başvuracak adaylar ASPOS-Gazi Magusa) *Başvuru/sınav ücreti ÖSYMnin İnternet sayfasında yer alan ÖDEMELER alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.


3. YURT DIŞINDAN BAŞVURANLAR İÇİN (KKTC HARİÇ) BAŞVURU VE SINAV ÜCRETLERİNİN YATIRILACAĞI BANKA*

Yurt dışından başvuru yapmak isteyen adaylar, gerekli ücreti ÖSYM in aşağıdaki döviz hesabına yatırabilirler. Başvuru ve sınav ücretini döviz olarak yatıran adaylar, İnternet üzerinden bireysel başvuru yapamazlar.
*Başvuru/sınav ücreti ÖSYMnin İnternet sayfasında yer alan ÖDEMELER alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir. Başvuru/sınav ücreti ÖSYMnin İnternet sayfasında yer alan ÖDEMELER alanından kredi kartı/banka kartı ile yatıran adaylar, İnternet üzerinden bireysel başvuru yapabilirler.

Ziraat Bankası Güvenevler Şubesi-ANKARA
SWIFT Kodu: TCZBTR2A
ABD Doları
IBAN : TR45 0001000 8300 6028011 5008
Euro
IBAN : TR29 0001000 8300 6028011 5005