2013 SBS uygulama takvimi

2013 SBS uygulama takvimi

2013 SBS Başvuru Kılavuzu2013-SBS, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise sınava girecek en az 10 (on) öğrenci olmak kaydıyla; Lefkoşa, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkekte Türkiye saatiyle 10.00da başlayacak ve merkezi sistemle, aynı anda yapılacaktır.
2013-SBS başvurusu 04–22 Mart 2013 tarihlerinde yapılacaktır.

2013-SBS ve PYBS ile ilgili tüm iş ve işlemler e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Öğrencinin herhangi bir sorun ya da zorlukla karşılaşmaması için e-Okul sisteminde kayıtlı ve bilgilerinin güncel olması gerekmektedir.

Öğrenciler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden başvuru bilgilerini takip edebileceklerdir.

Polis Kolejine başvuru yapmak isteyen öğrenciler, başvuru işlemlerini İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün www.egm.gov.tr internet adresinden takip edeceklerdir.

BAŞVURU ŞARTLARI
Ortaokul Öğrencilerinin Başvuru Şartları
2012–2013 eğitim-öğretim yılında örgün ortaokulların 8. sınıfında öğrenim görüyor olmak.
Açık Öğretim Ortaokulu Öğrencilerinin Başvuru Şartları
Örgün ortaöğretim kurumlarına kayıt ve devamda yaş sınırını doldurmamış olmak ve açık öğretim ortaokulunun 8. sınıfında öğrenim görüyor olmak.
Yurtdışında e-Okul Sisteminde Kayıtlı Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Başvuru Şartları
2012–2013 eğitim-öğretim yılında Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Kuveyt, Suudi Arabistan, Libya, İran ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde e-Okul sisteminde kayıtlı okulların 8. sınıfında öğrenim görüyor olmak.
Yurtdışında e-Okul Sisteminde Kayıtlı Olmayan Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Başvuru Şartları
Yurt dışında öğrenim gördükleri sınıf düzeyi, Türkiyedeki 8. sınıfa denk sınıflarda öğrenim görüyor olmak

2013 SBS uygulama takvimi

****************************

2013 SBS Başvuru Kılavuzunu İndir

****************************

Biliyorsunuz daha önceki yazımda 2013 Yılında SBS Puanı Nasıl Hesaplanacak? adlı bir yazı yazmıştım. 2013 yılında Orta öğretim Yerleştirme Puanı hesaplama yönteminin değiştiğini belirtmişti. Sorubak olarakta bizler SBS Puan Hesaplama Motorumuzu bu sisteme göre tekrar güncelledik. Tahmini 2013 SBS Puanınızı buraya tıklayarak hesaplayabilirsiniz.

2013 SBS sınavı 8 Haziran 2013 tarihinde yapılacak

Burhan DEMİR

Eğitim Yöneticisi