2013 PMYO Başvuru Aşamaları

2013 PMYO Başvuru Aşamaları

2013 PMYO Başvuru Aşamaları

PMYO GİRİŞ SINAVI BAŞVURU AŞAMALARI

İNTERNET ÜZERİNDEN ÖN BAŞVURU

Polis Meslek Yüksek Okullarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar http://pmyo.pa.edu.tr adresinden

Ancak, Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit ve Görev Malulü eş ve çocuklarından 2013 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puan türlerinin herhangi birinden

24 Nisan - 11 Mayıs 2013 tarihleri arasında ön başvuru yapacaklardır. 140.000 (dahil) –250.000 puan arasında alan adayların internet üzerinden ön başvuru yapmadan gerekli evraklarıyla birlikte Başvuru ve Sınav Merkezlerine şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

BAŞVURU VE SINAV MERKEZLERİNE ŞAHSEN BAŞVURU VE EVRAK TESLİMİ

İnternetten ön başvuru yapan adayların

Başvurusu kabul edilen adaylara fotoğraflı Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı Giriş Belgesi verilecektir. Bu belge ile adaya, Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavına gireceği yer ve tarih tebliğ edilmiş olur.

29 Nisan - 11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Başvuru ve Sınav Merkezlerine bizzat başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Adaylar herhangi bir Başvuru ve Sınav Merkezinden başvuru yapabilirler. Adaylar başvurdukları Başvuru ve Sınav Merkezinde Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavlarına girmek zorundadırlar. İnternet üzerinden ön başvurusunu yapan, ancak belirlenen şartları taşımayan ve belirlenen tarihler arasında Başvuru ve Sınav Merkezlerine şahsen başvuru ve evrak teslimi için gelmeyen adayların başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir. İnternet üzerinden yapılan ön başvuru müracaat sayılmaz.

Adaylar bu belgede yazılı olan tarihte sınav yerinde olmak zorundadırlar. Bu sebeple Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı Giriş Belgesi adaylarca kontrol edilerek, fotoğraf ve yazılı bilgilerde hata olması halinde görevlilere düzelttirilmek üzere iade edilecektir.

AŞAĞIDAKİ DURUMLAR DA DAHİL ADAYLARIN YATIRMIŞ OLDUKLARI BAŞVURU ÜCRETLERİ HİÇ BİR ŞEKİLDE GERİ ÖDENMEYECEKTİR

a) Ön Başvurusunu yaptığı halde evraklarını belirtilen sürede teslim etmeyen,

b) Başvurusunu yapmayan ya da başvuru şartlarından herhangi birini taşımayan,

c) Sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan, Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı veya yazılı sınavda başarısız olan,

d) Ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ücret yatıran,

e) Sınav ücretini kendi adına yatırmayan.

*********************************************

2013 PMYO Başvuru Kılavuzunu İndir

2013 PMYO başvuru dilekçesi

2013 PMYO Aday Tanıma Bilgi Formu

***********************************************