2012-2 KPSS Tercih Sayfası

2012-2 KPSS Tercih Sayfası

2012 KPSS-2 Tercih SayfasıKamu kurum ve kuruluşlarına alınacak 7 bin 328 personel için 2012/2 KPSS tercih kılavuzu yayımlandı. Kılavuzda adayların izleyeceği yol ve ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyor

*****************************************

KILAVUZU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

*****************************************

1- Tercihlerinizi belirledikten sonra www.osym.gov.tr adresine giriniz ve “Aday işlemleri sistemi” linkine tıklayınız.

2- Sağda yer alan bölüme TC kimlik No ve Aday şifrenizi giriniz. Aday şifrenizi unuttuysanız yeni şifre almak için tıklayınız.

3- Sol sütunda yer alan listeden “KPSS- 2012/2 Tercih” seçtikten sonra “Tamam” tıklayın.

4- Sol üstte yer alan “Tercih Bildir” butonuna tıklayınız.

5- Tercihlerinizi girmeden önce sistemdeki bilgilerinizin doğruluğunu kontrol edin. (Lisans okurken ilişik keserek önlisans diploması alanların “Mezuniyet Alan Kodu/Adı” bölümünde “9005-Diğer” yazmalıdır. Bunu değiştirmek için tıklayınız. http://www.memurlar.net/haber/301009/ )

6- Size 30 tercih yapma hakkı verilmiştir. Tercihleriniz girmek için belirlediğiniz kontenjanların 7 haneli program kodlarını, ÖSYM sistemindeki “Program Kodu” bölümüne giriniz ve “KAYDET butonunu tıklayınız.

7- 30 tercih hakkının hepsi kullanılmak zorunda değildir. Tercih girişinizi yaptıktan sonra “Tercih listem hazır, Tercih bildirimine devam etmek istiyorum” butonuna tıklayınız.

8- Tercihleriniz liste halinde ekrana gelecektir. Kontrol ettikten sonra “Tercihlerimi kontrol ettim, Tercih bildirmek istiyorum” butonuna tıklayınız.

9- Tercih işlemleriniz tamamlanmıştır. Dilerseniz çıktı alabilirsiniz. Ayrıca tercihlerinizi değiştirmek isterseniz 28 Kasım gecesi saat 23.59’a kadar değişiklik yapabilirsiniz.

TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kutay Seymen ARIKAN
memurlar.net KPSS Editörü
kutay@memurlar.net

Memurlar.Net