2011 TUS sonbahar dönemi sınavına başvuranların dikkatine

2011-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS)

Sonbahar Dönemi Sınavına BaşvuranAdayların Dikkatine

25 Eylül 2011 tarihinde yapılacak olan 2011-TUS Sonbahar Dönemi Sınavına başvurular, 17 Ağustos 2011 tarihinde sona ermiştir.

8 Ağustos 2011 tarihinde ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan 2011-TUS Sonbahar Dönemi Kılavuzu un 1.8. maddesi Sağlık Bakanlığının talebi üzerine aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

Uzmanlık eğitimine devam etmekte iken sınava girildiğinde, uzmanlık eğitimine devam etmekte iken 01.07.2011 tarihinden sonra istifa edenlerin istifalarını takip eden ilk sınavda ve 01.07.2011 tarihinden sonra bir uzmanlık alanına yerleştirildiği halde eğitime başlamayanların takip eden ilk sınavda yerleştirmeye esas mesleki bilgi puanı % 2 oranında düşürülür. Buna göre, TUSa başvuran adaylardan, bu durumlarını Aday Bilgi Formunda belirtmiş olmaları zorunludur. Aday Bilgi Formunda doğru beyanda bulunmayanlar, bu durumları sınavdan sonra tespit edildiği takdirde, sınavdan kazanmış oldukları tüm haklarını kaybetmiş olacaklardır. Başvuru süresinden sonra uzmanlık eğitiminde değişiklik olan adaylara ait herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

Bu değişikliğe bağlı olarak Aday Bilgi Formunun 15. maddesi de Merkezimizce yeniden düzenlenmiştir.Sınava başvuran adaylardan bu bilgilerini değiştirmesi gerekenlerin, 27 Ağustos 2011 tarihine kadar ÖSYMnin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden bilgi değişikliğini yapmaları gerekmektedir. Mevcut seçeneklerden kendilerine uygun seçenek bulunmayan adaylar, Uzmanlık Eğitimim Yoktur. seçeneğini işaretleyecekler.

Yabancı uyruklu kontenjanları da sağlık Bakanlığı tarafından yeniden düzenlenmiştir. Kontenjanlar, tercih aşamasında yayımlanacak kılavuzda yer alacaktır.

2011-TUS Sonbahar Dönemi adaylarına önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

NE ZAMAN?

Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Ne Zaman
Haber Kategori
Haber

SON HABERLER