2011 SBS tercihleri için yarın son gün

Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) 196 ve üzerinde olan öğrenciler tercih işlemi yapabilecek. OYPsi 196 ın altında olan öğrenciler tercihte bulunamayacak.

SBSyi kazanan öğrenciler, okumak istedikleri okullar arasından başvuru koşullarını da dikkate alarak tercih işlemlerini yapabilecek. Bu yıl sadece bir kez tercih başvurusu alınacağı ve başvuru yapıldıktan sonra değiştirilmeyeceği için adayların gitmek istedikleri okulları seçerken çok dikkatli olmaları isteniyor. Adaylar tercihlerini bir önceki yılın okul taban puanlarını dikkate alarak yapabilecek. Bir öğrenci, 12 okul tercih edebilecek ve tercihler sonradan değiştirilmeyecek

Liselere yerleştirme sonuçları 26 Temmuz Salı günü açıklanacak.

Asıl listeden kayıtlar 1-5 Ağustos a yapılacak. 6 Ağustos an itibaren ise yedek listelere geçilecek ve 4 kez yedek listeden yerleştirme gerçekleştirilecek. Dördüncü yedek listeden kayıtlar 5-9 Eylülde yapılacak.

Yedek yerleştirmede okulların kontenjan sayıları, asıl kontenjan sayısının 8 katı alınarak belirlenecek. Özel okullar için yedek kontenjan belirlenmeyecek.

Öte yandan, ilköğretim 7. sınıfların katıldığı SBS sonuçları ise 5 Ağustos a ilan edilecek

NE ZAMAN?

Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Ne Zaman
Haber Kategori
Haber

SON HABERLER