2011 SBS Tercihleri Başvuru Ekranı (Sayfası)

2011 SBS Başvuruları aşağıda belirttiğimiz adresten yapılacak. Öğrenci velisi tarafından yerleştirme işlemleri için tercihler 08-20 Temmuz 2011 tarihleri arasında en fazla 12 (on iki) tercih olmak üzere http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr
veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapılacaktır.

Bireysel tercih yapamayanlar için okul müdürlüğü, tercih işlemlerini öğrenci velisi adına velinin doldurup imzalayarak verdiği Ek-1deki Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formuna bağlı kalarak veli adına yapacaktır.

Öğrenci velisi tercih işlemini yaptıktan sonra mutlaka elektronik ortamda okul müdürlüğüne onaylatması gerekir.

Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacaktır. Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacaktır.


Tercihlerin elektronik ortamda hatasız, eksiksiz olarak tercih ve yerleştirme e-kılavuzuna uygun doldurulması gerekmektedir. Tercih listesinden öğrenci velisi, onay işleminden ise okul müdürlüğü ile veli birlikte sorumlu olacaktır.

.........................................................................................................

TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

2011 SBS Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu (EK-1)

2011 SBS Yerleştirme İşlemi Tercih Formu

..............................................................................................................

NE ZAMAN?

Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Ne Zaman
Haber Kategori
Haber

SON HABERLER