2011 SBS ,Anadolu Liselerine ek kayıt hakkı verildi.

Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu, Anadolu Öğretmen ve Anadolu Sağlık Liselerinde Boş Kalan Kontenjanlar İçin Öğrencilerimize Ek Kayıt Hakkı Verilmesine İlişkin Açıklama:

KAYIT HAKKI KAZANIP KAZANMADIĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bilindiği gibi sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemleri Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu doğrultusunda, öğrenciler tarafından yapılan tercihlere göre puan üstünlüğü esas alınmak suretiyle . Kılavuzda yer alan takvime göre son kayıtlar 09 Eylül 2011 Cuma günü 17.00 itibariyle tamamlanmıştır.

Ancak her yıl olduğu gibi, bu yıl da kayıt ve yerleştirme işlemleri sonrasında, bazı okullarımızda kayıt hakkı kazandığı okullara kayıt hakkını kullanmayan öğrencilerden meydana gelen ve geçmiş yıllara göre daha az ölçüde olduğu tespit edilen ve ekte sunulan kontenjan boşlukları olduğu görülmüştür.

Bakanlığımız, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, daha çok öğrencimize isteklerine uygun okulda eğitim imkânı sunulması ve okullarımızın kapasitelerinin en üst seviyede kullanılması amacıyla yeni bir kayıt dönemi başlatılmasını kararlaştırmıştır.

Buna göre;

1. Sisteme dâhil herhangi bir öğretim kurumuna asıl listeden kayıt hakkı kazandığı halde 05–09 Ağustos tarihlerinde kaydını yaptırması gerekirken kayıtlarını yaptıramayan veya kayıt işlemleri tamamlanmayan öğrencilerin bu okullarda boş kontenjan olması halinde kayıtları; 12–13 Eylül 2011 tarihlerinde yapılabilecektir. Bu durumda olan öğrencilerin velilerinin ilgili okul müdürlüklerine başvurmaları gerekmekte olup bu tarihten sonra kayıt yaptırabilmeleri mümkün olmayacaktır. Bunlardan özel yetenek, mülakat ve beden yeterliliğine tabii tutulacakların 12 Eylül 2011 tarihinde okul müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

2. Fen, sosyal bilimler, anadolu, anadolu öğretmen ve anadolu sağlık meslek liselerinde boş kalan kontenjanlara, daha önce ilan edilmiş olan yedek listedeki sıralardan devam edilerek bu okullara kayıt hakkı kazananlar 13 Eylül 2011 tarihinde saat 18.00 itibariyle https://e-okul.meb.gov.tr/ adresinde yayınlanacaktır.

3. Okulların boş kontenjan sayısına göre kayıt hakkı kazanan öğrencilerin 14 Eylül 2011 tarihinden 15 Eylül 2011 Perşembe günü saat 17.00kadar kayıtlarını yaptırmaları zorunludur. Bu saate kadar kaydını yaptırmayanlar kayıt hakkını kaybedecektir. Listede ismi olduğu halde kayıt hakkını kullanmak istemeyen velilerin kayıt hakkından vazgeçtiklerini dilekçe ile ilgili okula bildirmeleri gerekmektedir.

4. Okul yöneticileri kaydını alan öğrencilerin iptal işlemleri ile kayıt işlemlerini anında sisteme işleyeceklerdir. Süresi içerisinde başvuran öğrencilerin kayıtlarının zamanında yapılmamasından okul yöneticileri sorumlu olacaktır.

5. Sisteme dâhil olan ancak yukarıda sayılan okulların dışında kalan; meslek, anadolu meslek, teknik liseler ile anadolu imam hatip liselerinin boş kalan kontenjanları ile ilgili işlemler Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzunun 2.9 maddesi hükümlerine göre gerçekleştirilecektir.

6. Değerli veli, öğretmen ve öğrencilerimizin konuyla ilgili her türlü bilgi, talep ve sorunları için Alo Eğitim (444 83 83) hattı hizmetlerindedir.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur.

2011 YILI ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ

IV. YEDEK SONRASI KONTENJAN BİLGİLERİ

KURUM TÜRÜ TOPLAM KONTANJAN BOŞ KONTENJAN DOLULUK ORANI Fen Lisesi 11.778 213 98,19 Sosyal Bilimler Lisesi 2.418 56 97,68 Anadolu Öğretmen Lisesi 28.320 445 98,43 Anadolu Lisesi 192.100 9.229 95,20 Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 20.400 134 99,34

NE ZAMAN?

Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Ne Zaman
Haber Kategori
Haber

SON HABERLER