2011 LYS Tarihleri,Soru Sayıları,Sınav Süreleri ve Katılan Aday Sayısı

2011-Lisans Yerleştirme Sınavları (2011-LYS) aşağıda verilen tabloda belirtilen tarih ve saatlerde, belirtilen aday sayılarının katılımı ile 82 sınav merkezinde yapılacaktır.

2011-LYSde adayların dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir;

 • Sınava Giriş Belgesi: Posta yolu ile hiç bir adaya Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Bu nedenle, 2011-Lisans Yerleştirme Sınavlarına (2011-LYS) girecek adaylar Sınava Giriş Belgelerini sınavlardan önce ÖSYMnin ilgili internet sitesi olan http://ais.osym.gov.trden T.C. kimlik numaralarını ve kişisel şifrelerini girerek edinebileceklerdir. Adayın girmek istediği her bir sınav için ayrı ayrı edinilecek olan Sınava Giriş Belgesinde ve ekinde adayların dikkat etmesi gereken hususlar ve sınavlarda uyması gereken kurallar detaylı biçimde açıklanacaktır. Adayların Sınava Giriş Belgelerini sınavdan önce mutlaka edinmesi, belgede belirtilen konulara dikkat etmesi ve sınava bu belgelerle girmesi gerekmektedir.
 • Sınav Güvenlik Tedbirleri: ÖSYMnin 05.10.2010 tarihinde kamuoyuna duyurduğu ve sürekli olarak ÖSYMnin internet sayfasından ilan edilen tüm güvenlik tedbirleri bu sınavlarda da hassasiyetle uygulanacaktır.
 • Soru Kitapçıkları: 2011-LYSlerde dağıtılacak soru kitapçıkları üzerinde adaya ait kimlik bilgileri yer almayacaktır. Soru kitapçıklarına sadece adayların erişimini sağlamak amacıyla, her soru kitapçığı matbaada tek tek poşetlenecektir. Soru kitapçığı poşeti sadece adaylar tarafından açılacaktır. Soru kitapçıkları, sınav salonunda görevliler tarafından adaylara rastgele dağıtılacaktır. Soru kitapçıklarındaki sorular birbirinin tamamen aynı olacak ancak soruların veya sorulardaki seçeneklerin sıralanışı ile doğru cevap seçeneğinin yeri, eğitim bilimleri alanının ölçme ve değerlendirme yöntemlerine uygun bir şekilde değişebilecektir.
 • Soru Kitapçığı Numarasının Kodlanması: Her bir LYSde birden fazla soru kitapçığı kullanılacaktır. Her bir LYSde kullanılacak soru kitapçıkları, soru sayıları ve bu test için verilecek olan süreler aşağıdaki tabloda verilmiştir. Her adaya her test için farklı soru kitapçığı dağıtılacağından, adayların öncelikli olarak kendilerine verilen soru kitapçık numarasını cevap kâğıtlarına doğru olarak kodlamaları gerekmektedir. Yanlış ya da eksik kodlanmış bir soru kitapçığı numarası ile cevap kâğıdının değerlendirilmesi mümkün değildir. Adayların cevap kâğıtlarına kodlamayı doğru yaptıklarını salon görevlilerine teyit ettirmeleri, cevap kâğıdı ve soru kitapçığı üzerindeki ilgili alanlara salon görevlilerinin imzalarını almaları gerekmektedir. 2011-LYSlerde adaylar tarafından kullanılacak olan cevap kâğıtlarının görüntülerine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.


 • Kamuoyuna saygıyla duyurulur, tüm 2011-LYS adaylarına başarılar dileriz.


  2011-LYSlerde adayların kullanacakları cevap kâğıtlarının örnek görüntüleri

  NE ZAMAN?

  Haber Kategori
  Sınav
  Haber Kategori
  Sınav
  Haber Kategori
  Sınav
  Haber Kategori
  Sınav
  Haber Kategori
  Ne Zaman
  Haber Kategori
  Haber

  SON HABERLER