2010 TUS Sonbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu

2010-TUS Sonbahar Dönemi

Başvuru Kılavuzu (09.08.2010)

Aday Bilgi Formu

Başvuru İşleminde Adayların İzleyeceği Yol

Başvuru Merkezleri

Tıpta uzmanlık eğitimi görmek üzere Sağlık Bakanlığı eğitim hastanelerine, üniversitelerin tıp fakültelerine ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesine alınacak adaylar için 2010-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) Sonbahar Dönemi, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 18 - 19 Eylül 2010 tarihlerinde Ankarada yapılacaktır.

2010-TUS Sonbahar Dönemine başvuru süresi 9 - 13 Ağustos 2010tarihleri arasındadır.

Bu sınava başvurma, sınavın uygulanması ve değerlendirilmesi ile yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgiler, 2010-TUS Sonbahar Dönemi Kılavuzu da (TUS Kılavuzu) yer alacaktır. Başvurular elektronik ortamda alınacaktır. Kılavuz dağıtımı yapılmayacaktır.

Sınava başvuracak adaylar, 9 Ağustos 2010 tarihinden itibaren, Kılavuz ile başvuru merkezleri adres bilgilerine ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler.

Tıp fakültesi mezunları, tıp dışı meslek mensupları ve sınav tarihine kadar stajyerliğini tamamlamış teğmen, üsteğmen veya yüzbaşı rütbesindeki askeri sağlık personelinin yanı sıra, tıp fakültesi mezunu yabancı uyruklu adaylar da bu sınava başvurabilirler.

2010-TUS Sonbahar Dönemi ile ilgili ayrıntılı bilgi sınav kılavuzunda verilmektedir. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2010-TUS Sonbahar Dönemi adaylarına duyurulur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2010 TUS İlkbahar Dönemi Sorular ve Yanıtlar

2009-TUS Sonbahar Dönemi Sorular ve Yanıtları

2009-TUS İlkbaharDönemi Sorular ve Yanıtları

Sorubak TUS Sayfası İçin Tıklayınız