1.sınıfların aday kayıtları 23 Temmuzda yapılacak.

1.sınıfların aday kayıtları 23 Temmuzda yapılacak.

MEB Güçlük ZammıBirinci sınıfa başlayacak çocuklar (2006 doğumlular ile 2007den Ocak-Mart doğumlular zorunlu, Nisan-Eylül doğumlular isteğe bağlı) ile ara sınıf öğrencilerinin kayıt ve nakil bölgelerinin belirlenmesi amacıyla adres bilgileri e-okul üzerinden il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderildiğine değinilmektedir.

Öğrenci yerleştirme komisyonları kurularak öncelikle ilkokul kayıt bölgelerinin oluşturulması, Komisyonlar e-okul mem işlemleri bölümünden ilkokul ve ortaokullar için ayrı ayrı kayıt bölgeleri oluşturacak, önceki yıllardan adres bilgisi bulunmayan okullar için ilgili ekrandaki eski sistem okul kayıt bölgelerini görmek için ve kayıt bölgesi belirlenmemiş adresler adlı raporlardan yararlanılması istenmektedir.

İlkokulların kayıt bölgeleri oluşturulurken birinci sınıflara yeni kayıt ile kademeli dönüşümler de dikkate alınarak 1-4 vc 6-8 inci sınıfların nakil işlemleri göz önünde bulundurulacaktır. Ortaokul lamı kayıt bölgeleri oluşturulurken ise, 5-8 inci sınıflar için kayıt-nakil, dönüşümlü olarak imam hatip ortaokuluna dönüşecek okullar için 2-4, 6-8 inci sınıfların kayıt-nakil durumları değerlendirilecektir.

İlkokul ve ortaokullar için kayıt bölgesi belirleme çalışmaları en geç 20 Temmuz 2012 tarihine kadar tamamlanacak. 23 Temmuz 2012 tarihinde ise birinci sınıfların aday kayıtları sistemden yapılarak vatandaşlarımızın bilgisine sunulması istenmektedir.

MEB Güçlük Zammı