19-20 Ocak 2013 Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş yerleri

19-20 Ocak 2013 Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş yerleri

2012-2013 Açık Öğretim lisesi 1.dönem sınav tarihini ve sınav giriş yerlerini merak eden ziyaretçilerimin merakını gidermek için sınav ile ilgili biligileri aşağıda yazdım.

  • 19-20 Ocak 2013 tarihlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Lisesi I. Dönem sonu sınavlarına girecek öğrencilerimiz, Sınav Giriş Belgelerinde belirtilen okul, salonlarda ve yine Sınav Giriş Belgesinde adı geçen derslerden girmek zorundadırlar.
  • Merkezi Sınav Yönergesinin 25. ve 26. Maddesi gereğince (zorunlu ikamet değişimi, askere gitme, terhis olma, ceza evinden tahliye olma vb.) mazeretini belgelendirenler il veya ilçe sınav yürütme kurullarına başvurmaları ve başvurularının kabulü halinde, yedek salonlarda sınava alınabileceklerdir. Mazeretleri uygun olmayanların başvurmamaları rica olunur. Gereksiz yapılan yedek salon işlemlerinin öğrencilerimiz açısından olumsuz sonuçlara sebep olabileceğinin ve sınav değerlendirme sürecini uzattığının bilinmesi gerekmektedir.
  • Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yukarıda belirtilen mazeretler çerçevesinde yedek salonda sınava girecekler, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne (Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü - Teknikokullar/Ankara)  başvurması gerekmektedir. 
  • Yukarıda belirtilen durumlar dışında sınav giriş yeri ve ders değişikliği ile ilgili istekte bulunulmaması gerekmektedir.
  • Sınav öncesinde Online Testlerimizi kullanarak ya da daha önceki sınavlarda çıkmış soruları çözerek kendinizi deneyebilirsiniz. Sınavlarda tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Sınav yerinizi öğrenmek için buraya tıklayınız.

Biz sorubak olarak Açıköğretim Lisesi ile ilgili tüm gelişmeleri Açıköğretim Lisesi Haberleri  bölümünde yayımlıyoruz.

 * I. dönem sınava giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması14 Ocak 2013
 
*  I. DÖNEM SONU SINAVLARI  19-20  Ocak 2013
 
*  2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem sınav sonuçlarının internette yayınlanması : 03 Mart 2013