15 Temmuz Şehitleri Güzel Sözler

Şehitlik ile İlgili Sözler

Bu zor günlerde dünyanın her yerinde vatan uğrunu seve seve canını veren, vermeye hazır asker ve polislerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Sayfamızda şehitlik sözleri yer almaktadır.

Kim Allâha ve Rasûle itâat ederse, işte onlar, Allâhın kendilerine nîmet verdiği peygamberler, sıddîklar, şehitler ve sâlihlerle beraberdir. Onlar ne güzel arkadaştırlar. (Nisâ, 69)

Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler demeyiniz. Bilâkis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız. (Bakara, 154)

Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların yaptıklarını boşa çıkarmaz.(Muhammed, 4)

Her kim, bugün düşmandan yüz çevirmeyip sebât eder, şehit düşerse, Cenâb-ı Hak elbette onu cennete koyacaktır. Bugün şehit olanlara Firdevs Cenneti hazırdır. Hücûm ediniz, hamle ediniz! (İbn-i Hişâm, II, 267-268)

Allah Teâlâdan bütün kalbiyle şehitlik dileyen bir kimse, yatağında ölse bile, Allah ona şehitlik mertebesini ihsân eder.(Müslim, İmâre, 157; Nesâî, Cihâd, 36)

Ümmetime ağır gelmeyecek olsaydı, hiçbir seriyyeden geri kalmaz, hepsine katılırdım. Allah yolunda şehit olmak, sonra diriltilip tekrar şehit olmak yine diriltilip tekrar şehit olmak isterdim. (Buhârî, Îman, 26; Müslim, İmâre, 103, 107)

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber , Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber. (Mehmet Akif Ersoy)

Vatan için ölmekse kaderim, böyle kaderin ellerinden öperim. (Mehmet Akif Ersoy)

Şahsınıza fenalık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza, milletinize fenalık eden bir kimseyi asla affetmeyiniz. (Hz. Ali)

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğruna ölen varsa vatandır!

Dün gece derin bir uykuya daldım, çok güzel bi rüyayla sabah uyandım. Sen ise vatan derdindeymişsin Mehmedim şehit olmuşsun çok utandım..

Şehit mi düştü asker? Cennet koktu da her yer..

Vatan için yaşayıp öldünüz; Siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz.

Şimşekler çakıyor karanlık dağların arkasında.Yıldızlar yine kaybolup gitti küstü bu haysiyetsiz dünyanın o kalleş simasına. Sağnak haliyle yağmur gökleri delercesine yağıyor o da ağlıyor can veren şehitlerinin ardından yas tutarcasına….

Bir elimde silah, birinde Kur-an. Geldi diyorlar bak şehitlik sıran!

Ah be Anadolu. Şimdi her köşen ağlayan Anadolu..

Hain pusularla söndürülen yaşamlara her geçen gün yenileri ekleniyor.Acımadan namertçe arkadan uzanıyor katillerin eli gencecik bedenlere.Kıydıkları canların hesabı bu dünyada sorulmasa bile, mahşer de yakalarına yapışacak koskoca bir millet var bu topraklar üzerinde.

Nasılsın diye sorma, ülkem gibiyim işte, bir yanım kan, bir yanım gözyaşı..

Senin kanınla yoğuruldu bu kutsal topraklar, senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçlar gözün arkada kalmasın, ey şehidim!

Git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım. Şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım. Hadi yavrum hadi git ya gazi ol ya şehit.

Gene hangi duayı okudun anne. Vurulduğum yerde güneş açtı. Yine mi ağlıyorsun anne. Cennetime yağmur yağdı..

Şehitler ölmez vatan bölünmez ezan dinmez bayrak inmez

Kurşun oruç bozmaz şehidim Sen bugün ALLAH Katında iftara davetlisin!

Biz rahat uyuyalım diye vatan evlatları ebediyen uyudu..

Kan dökmeyi seven bir millet değiliz, ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz.

Şehidin anası çekmesin acı, derdi varsa bulunmalı ilacı, şehidin anası olur baş tacı, şehit anasına evlat olmalı…

Ard arda dizili ay yıldızlı bayraklara bürünmüş, hayatının baharında soldurulmuş, kefenlerine kan bulaştırılmış cennet bekçileri, uğurlanıyor analarının feryatlarıyla mekanların en yücesine.

Yetmiş milyon gül dalıBu yurt Türkün öz malı, Yine Türkün kalmalı,Diyen yiğit dilleriyiz.

Utanıyorum şehidim, utanıyorum, yemekten, içmekten, senin annen ağlarken gülmekten utanıyorum! Sanma ki; unutuyor, unutturuyoruz. Unutanları barındırmaktan utanıyorum. Sen; vatan için bizim için şehit olurken, seni görmezden gelenlerden utanıyorum.

Babam bile olsa karşımda duran, önce vatan, sonra vatan.

Bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet edenler, elbet bir gün ekmek yedikleri yerden kurşun yerler.

Sizin dediğiniz Vatan dağda başlayıp çöplükte biter. Bizim bildiğimiz Vatan yürekte başlayıp Şahadetle biter!

Vatanımız için şehit olmuş askerim. Milletçe ağlıyoruz acımız çok derin. Bitmeli bu terör içimiz olmalı serin. Şehitler ölmez vatan bölünmez.

Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır ! (Mehmed Akif Ersoy)

Konuyorsa dala bölücü leş kargaları dal kesilsin! Bölücüler şehre kadar iniyorsa dağdan, yol kesilsin! Eğer ki askerime kurşun sıkıyorsa, kol kesilsin! Bu vatana ihanet eden baş ise, baş kesilsin! Türk Allah-u Tealanın kılıcıdır boyun eğmeyen taş kesilsin.

Biz korkak değiliz ki saklanalım, biz çakal değiliz ki kaçalım, biz kahpe değiliz ki sırtından vuralımBiz TÜRKüz Kardeşim.!