Yeni Windows Live Essentials 2011'i İNDİRİN

Windows Live Essentials 2011in yeni beta sürümünü hemen indirip deneyebilirsiniz.

İlk beta sürümü 24 Haziran tarihinde yayınlanan Windows Live Essentials 2011in ikinci beta paketinin içinde; Movie Maker, Mail, Photo Gallery, Sync, Family Safety, Bing Bar, Outlook Connector, Messenger Companion ve Writer programları bulunuyor.

Bu arada Microsoft, Windows Liveın 4. dalgası (Wave 4) olarak da adlandırılan yeni pakete 2. beta yerine yenilenmiş beta demeyi tercih etti. Bu da hazırlıkların bitme aşamasına geldiğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Özellikle Windows Live Sync uygulaması ile aynı dosyanın farklı bilgisayarlarda çalıştırılmasına olanak veren senkronizasyon özelliği oldukça iddialı.

Paketle birlikte gelen ek programlar Messnegerı tam anlamıyla bir paylaşım merkezi haline dönüştürüyor. Fotoğraflarınız, videolarınız, sosyal ağlardaki hesaplarınız ve paylaşıma açtığınız dosyalarınız ve linkleriniz tek bir merkezden yönetilebilir hale geliyor.

Yeni paketle pek çok yenilik sunuluyor. Örneğin, Movie Maker ile düzenlenen dosyalar anında Flickra gönderilebiliyor. Facebook sohbet penceresi Messenger ile tam entegre oluyor ve Fotoğraf Galerisi içindeki fotoğraflar Bingin Haritalar servisinde hemen etiketlenebiliyor.

Yeni Messengerın ilk betasına ait ayrıntılı incelemeyi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bazı kullanıcılar Messengerın bu denli genişlemesinden rahatsızlık duyarken bazı kullanıcılar da yeni servislerle Messengerın çok daha güçlendiğini düşünüyor.

Yenilenmiş betayı indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

Yenilenen Messengerı sevdiniz mi?