Üniversite harçlarından kimler muaf tutulacak?

Üniversite harçlarından kimler muaf tutulacak?
Öğrenci harçlarından kimler faydalanacak? 29 Ağustos 2012 tarihli Bakanlar Kurulu Kararnamesine göre,

1- 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında öğrenimine devam eden birinci öğretim ve açık öğretim öğrencileri, katkı payından muaf tutulacaktır.

2- 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında öğrenimine yeni kayıt yaptıracak birinci öğretim ve açık öğretim öğrencileri, katkı payından muaf tutulacaktır.

3- İkinci öğretim ve uzaktan öğretim öğrencileri, katkı payı ödeyecektir.

4- Yabancı öğrenciler, katkı payı ödeyecektir.

5- Süresi içinde mezun olamayan katkı payı ödeyecektir. (İlgili madde şu şekildedir: Madde 11- Hazırlık sınıfı veya yabancı dil geliştirme programı hariç olmak üzere, ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeydeki yükseköğretim programlarından program süreleri sonunda mezun olamayan öğrencilerden ekli cetvellerde belirtilen tutarlar kadar öğrenci katkı payı ve öğrenim ücreti alınır.)