TUBİTAK fen lisesi örnek sorular

TUBİTAK fen lisesi örnek sorular

SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

  • Başvuru Tarihi : 02 - 04 Temmuz 2021
  • Sınav Tarihi : 09 Temmuz 2021
  • Sınav Sonuçlarının İlanı : 12 Temmuz 2021
  • Kesin Kayıt İşlemlerinin Yapılması : 14 Temmuz 2021
  • 2020 TUBİTAK Fen Lisesi Kılavuzu İndir

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Yetenek Sınavına, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında resmî, özel ve imam hatip ortaokullarının 8. sınıfında öğrenim gören ve MSP sonucuyla yüzde birlik (% 1) başarı dilimi içerisinde yer alan öğrenciler başvuru yapabileceklerdir.

BAŞVURU EKRANI NEREDE?

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Başvuru şartlarını sağlayan ve yetenek sınavına girmek isteyen öğrenciler başvurularını e-Okul Yönetim Bilgi Sistemindeki TÜBİTAK Fen Lisesi Yetenek Sınavı Başvuru Ekranı üzerinden yapacaklardır. MSP sonucu yüzde birlik başarı diliminde bulunmayan öğrenciler yetenek sınavı başvuru sistemine erişim sağlayamayacaklardır.

SINAV HANGİ İLLERDE YAPILIYOR?

Yetenek Sınavı; Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon ve Van illerinde TÜBİTAK tarafından belirlenen sınav merkezlerinde Türkiye saati ile 10.00da başlayacaktır.

TUBİTAK FEN LİSESİ İLE BİRLİKTE DİĞER LİSELERE BAŞVURU YAPABİLİR MİYİM?

Öğrenciler TÜBİTAK Fen Lisesine öğrenci seçmek amacıyla yapılacak yetenek sınavı sonuçlarına göre belirlenen kontenjan dâhilinde ve puan üstünlüğü doğrultusunda yerleştirilecektir. Yerleştirme sonuçları 12 Temmuz 2021 tarihinde http://www.tfl.tubitak.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Yerleşme hakkı kazanan öğrencilerin MSP puanı ile başka bir liseye yerleşmek istemeleri durumunda 14 Temmuz 2021 tarihi mesai bitimine kadar bideb@tubitak.gov.tr veya tfl@tubitak.gov.tr adresine dilekçe ile bu durumu bildirmeleri gerekmektedir.

Aksi takdirde kesin kayıtları yapılmış sayılacak ve 16 Temmuz 2021 tarihinde sona erecek olan LGS ile genel yerleştirme için tercihte bulunamayacaklardır

TUBİTAK FEN LİSESİ ÖRNEK SORULARI VAR MI?

Resmi olarak yayınlanmş örnek sorular bulunmamaktadır.