Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Nevşehir / Merkez

Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Nevşehir
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 53.3700
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Nevşehir ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "53.3700". Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz Nevşehir Akşam Kız Sanat Okulu adıyla 1945-1946 öğretim yılında Hakkı (Sutekin) Paşa (1. Dönem TBMM Milletvekillerinden) 'ya ait evde kira ile eğitim ve öğretime açılmıştır. Bu binada 2 öğretim yılı eğitim ve öğretim yapmıştır. Nevşehir Akşam Kız Sanat Okulu 1972-1973 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Nevşehir Akşam Kız Sanat Okulunun bünyesinde eğitim ve öğretime açılan Nevşehir Kız Sanat Enstitüsü; 1957-1958 öğretim yılında ilk mezunlarını, 1960-1961 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Nevşehir Akşam Kız Sanat Okulunun bünyesinde eğitim ve öğretime açılan Nevşehir Kız Enstitüsü ve Nevşehir Kız Sanat Ortaokulu 1961-1962 öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir. Nevşehir Kız Enstitüsü 1973-1974 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Nevşehir Kız Sanat Ortaokulu 1994-1995 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Nevşehir Pratik Kız Sanat Okulu 1973-1974 öğretim yılında ilk mezunlarını, 1976-1977 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Nevşehir Kız Meslek Lisesi 1974-1975 öğretim yılında ilk mezunlarını, 1999-2000 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Nevşehir Anadolu Kız Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi ile Nevşehir Anadolu Kız Meslek Lisesi Kız Sanat Ortaokulu 1993-1994 öğretim yılında ilk mezunlarını, 1998-1999 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Nevşehir Kız Teknik ve Meslek Lisesi dört yıl süreli eğitim vererek 2008-2009 öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir.

Vizyon VİZYONUMUZ İstiyoruz ki... Öğrencilerimiz Atatürk İlke ve İnkılâplarını özümsemiş, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine taşımayı amaç edinmiş, haklarını ve sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetişsin. İstiyoruz ki... Okulumuzda kaliteli eğitim temel ihtiyaç kabul edilsin. İstiyoruz ki... Okulumuzda, herkes her gün kendini yenileyerek daha iyiye ulaşmak için çalışsın. İstiyoruz ki... Okulumuzda çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeli olması İstiyoruz ki... Mezun olan öğrencilerimiz kendi alanlarında çalışsın. İstiyoruz ki... Sosyal ve kültürel gelişmeler için gerekli koşullarda süreklilik sağlansın. İstiyoruz ki... Eğitim verirken eğitim araç gereçlerimiz elimizin altında olsun.

Misyon MİSYONUMUZ Biz bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, Bugünkü sosyo-ekonomik yapımızın getirdiği sorunları veli-öğrenci-çevre-okul işbirliği ile, günün koşullarına uygun standartları yakalayarak, çözmek, Öğrencilerin işbirlikçi, sorumluluk sahibi, saygılı, bilgili, becerili kendine güvenen ve girişimci bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak, Onlara gelişen teknolojiye uyum sağlayacak mesleki bilgi ve becerileri kazandırmak, için varız.

Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yeni Mahalle Yeni Kayseri Caddesi No24/2 50100 Merkez/NEVŞEHİR

Tel: 03842131082

Fax: 03842131763

web: http://nevsehirktml.meb.k12.t

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Nevşehir İbn-I Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kapadokya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Avanos Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://nevsehirktml.meb.k12.t), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız