Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Elazığ / Merkez

Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elazığ ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

İl Milli Eğitim Komisyonunun 08.09.2008 Tarihli Kararı ile okulun adı Necip Güngör Kısaparmak Anadolu İletişim Meslek Lisesi olarak değiştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın okul türlerini azaltma çalışmaları sonrasında 2009-2010 Eğitim öğretim yılından itibaren Necip Güngör Kısaparmak Ticaret Meslek Lisesi adını aldı. Anadolu İletişim Meslek Lisesi programı uygulanan okul bünyesinde Gazetecilik alanına 30, Radyo Televizyon alanına 30 , Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri alanına ise her yıl 60 öğrenci kabul edilmektedir.
 • Öğretmen Sayısı : 35
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 470
 • Öğretim Şekli : NORMAL
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 - 15:40
 • Derslik Sayısı : 20
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 2
 • Yabancı Dil : İngilizce İnternet Bağlantısı : ADSL (1 Mbit)
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1

VİZYON Verdiğimiz çağdaş eğitim ile alanında lider, ilgi odağı ve ilk akla gelen kurum olmak. alan

MİSYON Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusunda öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayıp, yeteneklerini geliştirmelerine ortamlar hazırlayarak, günün teknolojisini kullanabilen, çağdaş bilgiye ulaşarak, iletişim sektöründe dünyadaki gelişmeler doğrultusunda kendini yenileyebilen ara elemanlar yetiştirerek ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak.
 • Tel 0 424 241 51 00
 • Fax 0 424 241 29 00
ZÜBEYDE HANIM CAD. ÇAYDA ÇIRA KAVŞAĞI NO 59 MERKEZ / ELAZIĞ
  http://necipgungorkisaparmakmtal.meb.k12.tr
İlk yorumu siz yapın !

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Necip Güngör KISAPARMAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum