Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0 (322) 332 84 36
0 322 332 80 94
Adres HÜRRİYET MAH. OKUL SOKAK NO13 PK01340 SARIÇAM / ADANA
MEB logo Adana / Sarıçam
İncirlik Anadolu Lisesi

http://incirlikanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

İncirlik Anadolu Lisesi Adana ili Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. İncirlik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

İncirlik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İncirlik Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

İncirlik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İncirlik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 İncirlik Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 İncirlik Anadolu Lisesi Taban Puanı 109.2253 -
2016 İncirlik Anadolu Lisesi Taban Puanı
93.9839 97.1700

İncirlik Anadolu Lisesi 21 derslik tip proje olup arsası 15800 metre kare olan İncirlik İlköğretim Okulu arsasından belediye meclisi imar tadilatı ile 6000 metrekarelik bölümü lise için bakanlık adına tahsis yapılarak derslik binası inşa edilmiştir. Okulumuz 1994-1995 Eğitim-öğretim yılında ikisi hazırlık sınıfı olmak üzere toplam 4 şubeden oluşmakta idi.

  • Öğretmen Sayısı : 35
  • Öğrenci Sayısı : 623
  • Öğretim Şekli : Tam gün
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30-15:50
  • Derslik Sayısı : 21
  • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
  • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl ve ilçe merkezine uzaklığı yaklaşık 5 km´dir.
  • Ulaşım : İl merkezinden beldemize her 10dk da bir dolmuş gelmektedir.
Ayrıca okulumuz kurulduğu ilk yıllarda Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesini, 1998 Adana depreminde ise İncirlik İlköğretim Okulunu misafir etmiştir. Okulumuza özel bir isim verilmemiş olup ismini bulunduğu kasabadan almıştır.

Okulumuzun Yabancı Dil Ağırlıklı bölümünün son öğrencileri 2007/2008 Eğitim öğretim yılının sonunda mezun olmuşlardır. Okulumuz 2013 Yılında Anadolu lisesi ne dönüştürülmüş ve 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında İncirlik Anadolu Lisesi sınavla öğrenci almaya başlamıştır.

VİZYON Eğitim öğretim kalitesinin devamlı yüksek tutulduğu, öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edildiği, bilimsel ve sosyal yönden gelişmiş, okuyan, araştıran, düşünen, üreten, milli, manevi değerlere sahip ve saygılı bireyler yetiştiren, "Örnek ve Lider" bir eğitim kurumu olmaktır.

MİSYON Öğrenme için en uygun ortamların oluşturulması; Bilgi beceri ve özgüven sahibi olmalarını Atatürk ilke ve inkilaplarını benimsemelerini Eğitim ve öğretimin önem ve gerekliliğinin kavranmasını; Bilimsel düşünmelerini, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini; Eğitim ve bilgi teknolojilerinin optimum kullanımı Sevgi, saygı, anlayış, paylaşma ve iletişimin önemini kavramalarını; Ruh, beden ve zihin yönünden sağlıklı ve dengeli yetişmelerini; Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde etkin rol almalarını sağlamaktır.

İncirlik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda İncirlik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, İncirlik Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, İncirlik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, İncirlik Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 (322) 332 84 36
Okulun Faxı: 0 322 332 80 94
Okulun Adresi: HÜRRİYET MAH. OKUL SOKAK NO13 PK01340 SARIÇAM / ADANA

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Adana İncirlik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İncirlik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve İncirlik Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

İncirlik Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , İncirlik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, İncirlik Anadolu Lisesi yorumları, İncirlik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, İncirlik Anadolu Lisesi nerede?, İncirlik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, İncirlik Anadolu Lisesi formaları, İncirlik Anadolu Lisesi adresi, İncirlik Anadolu Lisesi başarıları, İncirlik Anadolu Lisesi Adana, Sarıçam İncirlik Anadolu Lisesi

google+ google+ google+