Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi/Yerel
0374 3561325
0374 3561392
Türkbeyli Mahallesi Fatih KILIÇ Caddesi No 20/1 Mengen/BOLU
MEB logo Bolu / Mengen
Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

http://ascilikokulu.meb.k12.tr
Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bolu/Mengen
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Taban Puanı 268.1292
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bolu ili Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf LGS sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

8. Sınıf Liselere Giriş Sınavı olan LGS, 2018 yılında ilk defa yapıldı. Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin 2019-2020 eğitim öğretim yılı için kullanılacak taban puan ve yüzdelik dilim bilgisi güncel olarak aşağıdaki tablomuzda yer alıyor.Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yılına ait taban puan ve güncel yüzdelik dilim bilgisi bu okulu tercih ederken size rehberlik edecek. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2019 en güncel şekilde sorubak LGS tercih motorumuzda.

Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 268.1292 -
2017 Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 317.8702 -
2016 Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
295.2326 50.9900

17 Ağustos 1999 Marmara depremi, 12 Kasım 1999 Düzce depremi ve 14 Şubat 2000 Mengen depremlerinde okulumuz orta derecede hasar görmüştür. 14 Şubat 2000 depreminden sonra okulumuz eğitim yapılamayacak hale geldiği için Mengen İlköğretim Okulu ve Mengen Çok Programlı Lisesinde 2 yıl süre ile zor şartlarda eğitim öğretime devam edilmiştir.

Okulumuzun deprem sonrası onarımı Bolu Valisi Sayın Mehmet Ali TÜRKER´in büyük katkılarıyla Toplam Kalite Yönetimi anlayışı çerçevesinde yapılmış ve bugün itibariyle ana bina, eklentileri ve donanımı ile Bolu ve çevresinde örnek okul durumuna gelmiştir. Okulumuzun ismi, 2002 yılında Milli Eğitim Bakanlığı´nın okullarda isim birliğine gitmesi nedeniyle Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri kapsamına alınmıştır. Ancak, Türkiye´nin tek aşçılık lisesi olması sebebiyle isminin başına "Aşçılar" ifadesi eklenerek Mengen Aşçılar Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Vizyon Atatürk´ün gösterdiği yolda ilerleyen, milli kültürüne sahip çıkan öğrenci ve çalışanlarıyla model alınan, aşçılık sektörüne nitelikli eleman yetiştirmede uzmanlaşan lider bir kurum olmaktır.

Misyon Ülkemizin kalkınmasında ulusal ve evrensel değerlerle sorumluluk üstlenen, eğitimli, sorgulayan, halk sağlığını gözeten, mutfak sektörünün kalitesine öncülük eden, emek vererek yaptığı ürünü en etkili bir şekilde sunan örnek bireyler yetiştirmektir

Başarılar 4. Uluslararası Altın Kep(2012) 3.´lük;10. Uluslararası Gastronomi F.(2012)1 Altın, 4 Gümüş,12 Bronz, 9 Merit ;2011 Altın Kep ,genç aşçı ve 3.´lük;9.Uluslararası Gastronomi F(2011)1 Altın,7 Bronz, 17 Merit; Gastronomİ F.(2010) 5 Altın,8 Gümüş,5 Bronz,3 Merit; 7. Gastronomi F.(2009 )1 Altın, 8 Bronz,4 Merit;2009 Altın Kep 1.´lik; Uluslararası Gastronomi F(2007)öğrenci ana yemek ve öğrenci pastane dalında klasman birinciliği, 8 Bronz,3 Merit madalya
  • Öğretmen :24
  • Öğrenci :667
  • Derslik :21
  • BT Sınıfı :1
  • Konferans Salonu :1
  • Atölye-İşlik :2
  • Spor Salonu :1

Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin iyi yönlerini, Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, okulun olumsuz gördüğünüz yönleri yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bu okula 12 yorum yapıldı.Sizce bu okul niçin tercih edilmelidr? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Bolu Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları, Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?, Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi, Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarıları, Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bolu, Mengen Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

google+ google+ google+

)