Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 14
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı Güncelleniyor....
Güncel Yüzdelik Dilimi 39.52
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bolu ili Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

  Alanlarımız

 • Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı
İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 - 39.52
2018 268.1292 -
2017 317.8702 -
17 Ağustos 1999 Marmara depremi, 12 Kasım 1999 Düzce depremi ve 14 Şubat 2000 Mengen depremlerinde okulumuz orta derecede hasar görmüştür. 14 Şubat 2000 depreminden sonra okulumuz eğitim yapılamayacak hale geldiği için Mengen İlköğretim Okulu ve Mengen Çok Programlı Lisesinde 2 yıl süre ile zor şartlarda eğitim öğretime devam edilmiştir.

Okulumuzun deprem sonrası onarımı Bolu Valisi Sayın Mehmet Ali TÜRKER´in büyük katkılarıyla Toplam Kalite Yönetimi anlayışı çerçevesinde yapılmış ve bugün itibariyle ana bina, eklentileri ve donanımı ile Bolu ve çevresinde örnek okul durumuna gelmiştir. Okulumuzun ismi, 2002 yılında Milli Eğitim Bakanlığı´nın okullarda isim birliğine gitmesi nedeniyle Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri kapsamına alınmıştır. Ancak, Türkiye´nin tek aşçılık lisesi olması sebebiyle isminin başına "Aşçılar" ifadesi eklenerek Mengen Aşçılar Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Vizyon Atatürk´ün gösterdiği yolda ilerleyen, milli kültürüne sahip çıkan öğrenci ve çalışanlarıyla model alınan, aşçılık sektörüne nitelikli eleman yetiştirmede uzmanlaşan lider bir kurum olmaktır.

Misyon Ülkemizin kalkınmasında ulusal ve evrensel değerlerle sorumluluk üstlenen, eğitimli, sorgulayan, halk sağlığını gözeten, mutfak sektörünün kalitesine öncülük eden, emek vererek yaptığı ürünü en etkili bir şekilde sunan örnek bireyler yetiştirmektir

Başarılar 4. Uluslararası Altın Kep(2012) 3.´lük;10. Uluslararası Gastronomi F.(2012)1 Altın, 4 Gümüş,12 Bronz, 9 Merit ;2011 Altın Kep ,genç aşçı ve 3.´lük;9.Uluslararası Gastronomi F(2011)1 Altın,7 Bronz, 17 Merit; Gastronomİ F.(2010) 5 Altın,8 Gümüş,5 Bronz,3 Merit; 7. Gastronomi F.(2009 )1 Altın, 8 Bronz,4 Merit;2009 Altın Kep 1.´lik; Uluslararası Gastronomi F(2007)öğrenci ana yemek ve öğrenci pastane dalında klasman birinciliği, 8 Bronz,3 Merit madalya
 • Öğretmen :24
 • Öğrenci :667
 • Derslik :21
 • BT Sınıfı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Spor Salonu :1
Adres

Türkbeyli Mahallesi Fatih KILIÇ Caddesi No 20/1 Mengen/BOLU

Telefon

0374 3561325

Fax

0374 3561392

web

http://ascilikokulu.meb.k12.tr

Bu okula 14 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize [email protected] adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız