Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 242.3677
Güncel Yüzdelik Dilimi 68.07
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bartın ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Grafik Ve Fotoğraf Alanı
Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 242.3677 68.07
2019 179.5862 97.55
2018 - -
2017 194.8879 -
2016 156.7242 94.35
1975-1976 Öğretim yılında Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Meslek Lisesi adını almıştır. Meslek liselerinim, özellikle de Kız Meslek Liselerinin halk tarafından, eğitimin vazgeçilmez bir öğesi olarak kabul edilmesinin bir göstergesidir ki; bu binanın da ihtiyaca cevap vermemesi sonucu 1922 yılında ek binamızın inşaatına başlanmış 1944-1995 Öğretim yılının 2. Döneminde ek bina da tamamlanarak hizmete girmiştir. 1988 yılından itibaren Çıraklık ve Mesleki Eğitim Kanunu gereğince okul ve işletmelerde mesleki eğitim uygulamasına geçilmiştir. 1988-1989 öğretim yılında okulumuz bünyesinde Pratik Kız Sanat Okulu faaliyete geçmiş, 1995-1996 Öğretim yılında da Anadolu kız meslek lisesi açılmış ve Anadolu Bilgisayar bölümü 24 öğrenci ile öğretime başlamıştır. 2000 yılından itibaren Tam gün Tam yıl uygulamasına geçilmiş olup 2007-2008 Öğretim yılında da İnci Bankoğlunun destekleriyle Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine Kız Öğrenci Pansiyonu yapılmış ve hizmete girmiştir. Pansiyonumuzda halen 101 parasız yatılı, 24 paralı yatılı öğrenci kalmaktadır.

Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye çapında da adını çeşitli yarışmalarda duyurmuştur.2008 yılı Haziran ayında "Eğitimde Kalite" konulu T.K.Y takım kategorisinde Türkiye 3.sü olmuştur. Aynı yıl Proje Tabanlı Beceri Yarışmasında "Öykümü Oluşturuyorum" projesiyle Türkiye birincisi,"Kavuklu Pilav","Kaymayan Yorgan" projeleriyle bölge yarışmalarında "mansiyon" ödülünü almıştır.

 • Öğretmen Sayısı : 72
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 1200
 • Öğretim Şekli : Tam Gün.
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : Pazartesi-Salı:08:30-17:15 Çarşamba-Perşembe:08:30-16:25 Cuma:08:30-16:50
 • Derslik Sayısı : 20
 • Atölye-İşlik Sayısı : 12
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
VİZYON Mesleki ve Teknik Eğitim alanında okulumuzu bölgemizde bir tercih sebebi ve cazibe merkezi, mensubu olmaktan gurur duyulan güçlü bir marka ve saygın bir eğitim kurumu yapmaktır.

MİSYON Mesleki ve Teknik Eğitim yoluyla öğrencilerimizi çağın gerekleri doğrultusunda öncelikle hayata/topluma, ara insan gücü olarak iş piyasasına ve yüksek öğrenime hazırlamaktır.BAŞARILAR Okulumuz Türkiye çapında da adını çeşitli yarışmalarda duyurmuştur.2008 yılı Haziran ayında "Eğitimde Kalite" konulu T.K.Y takım kategorisinde Türkiye 3.sü olmuştur. Aynı yıl Proje Tabanlı Beceri Yarışmasında "Öykümü Oluşturuyorum" projesiyle Türkiye birincisi,"Kavuklu Pilav","Kaymayan Yorgan" projeleriyle bölge yarışmalarında "mansiyon" ödülü almıştır. Ayrıca okulumuz 2012-2013 yılında TKY ekip kategorisinde Bartın 2. si olmuştur.

Pansiyon Bilgisi : Kız Pansiyonumuz 128 kişiliktir. Kontenjanlarımızın %80i Devlet Parasız öğrencisine, %20si de paralı yatılı öğrenciye aittir. Pansiyon okul ile aynı yerleşim alanındadır.

2014 başarı durumunu incelemek için tıklayınız
Adres

KIRTEPE MAH. ESKİ KONAK CAD. NO67 BARTIN MERKEZ

Telefon

3782271047

Fax

3782273120

web

http://bartinserifebaci.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız