Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Antalya / Muratpaşa

Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli Antalya
İlçesi Muratpaşa
Taban Puanı Güncelleniyor....
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor....
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili Rusça
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Antalya ili Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
0
2020
30
2019
60
2018
0
Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 - -
2020 - -
2019 - 68.33
2018 - -
2017 303.4335 -
Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
Tez Tour Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Merkez Muratpaşa ilçesi Ermenek Mahallesinde yer almakta olup, 2008-2009 eğitim öğretim yılında 120 öğrenci ile eğitime başlamıştır.

 • Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanı (Ön büro, kat Hizmetleri, Operasyon ve Rezervasyon Hizmetleri Dalları)
 • Yiyecek ve İçecek Hizmetleri (Pastacılık, Mutfak, Servis, Bar, Host-Hosteslik) dalları
bulunmaktadır

Okulumuzda birinci yabancı dil olarak Rusça okutulmaktadır.

Vizyon Çevresindeki değişim ve gelişimi algılayıp yorumlayabilen , evrensel ve etik değerlere sahip, teori, uygulama ve teknoloji ile bütünleşmiş, girişimci, araştırmacı, toplumsal sorumluluk sahibi turizmciler yetiştirerek alanında lider ve örnek okul olmak.

Misyon Evrensel değerler ışığında bilim , teknoloji ve sanat birikiminden yararlanarak ülke turizminin geleceği için sektöre ulusal ve uluslar arası alanda katkıda bulunmaya hazır, temel bilgi ve beceri, araştırma teknikleri ile donatılmış, sektörde aranan üstün nitelikli mezunlar yetiştirmek.

Başarılar Expo Center Fuar alanında yapılan Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarın'da Şefler Birliğinin düzenlemiş olduğu IV.Uluslar Arası Altın Kep Aşcılar yarışmasında okulumuz; -20 Ocak 2012 Tarihinde Turizm Otelcilik Okulları Arasında 2.lik 2-4 şubat 2012 tarihinde Expo Center'da içecek ihtisas fuarı kapsamında düzenlenen Yaratıcı Barmenler yarışması Hijyen kategorisinde 1.lik Expo Center Fuar alanında yapılan Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarın'da Şefler Birliğinin düzenlemiş olduğu V.Uluslar Arası Altın Kep Aşcılar yarışmasında -23 Ocak 2013 Tarihinde Genç Aşçılar ( bireysel ) 4.lük -24 Ocak 2013 Tarihinde Turizim Otelcilik Okulları Türkiye 2.´liği 4.´lüğü İstanbul uluslar arası gastronomi fuarında lise bazında bireysel ana yemek tabağı kategorisinde Türkiye 3.lüğü

 • Öğretmen :43
 • Öğrenci :560
 • Derslik :22
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :8
 • Öğretim Şekli :Tekli Öğretim
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08.00-15.50
 • Ulaşım Şehir İçi Dolmuş ve Otobüslerle Sağlanmaktadır.
 • Yerleşim Yeri Okulumuz Antalya Ermenek Mahallesindeki, Havalimanını Kundu´ya Bağlayan Turizm Yolunun kenarında yer almaktadır. Okulumuz Çevresindeki yollar geniş ve düzenlidir, ışıklandırma ve trafik sinyalizasyonu uygundur. Okulumuz Antalya merkeze biraz uzak olmasına rağmen, ulaşım açısından bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Öğrencilerimiz servislerle ya da belediyeye ait dolmuşlarla okula kolaylıkla ulaşabilmektedir.
 • Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı
 • Konaklama Ve Seyahat Hizmetleri Alanı

Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ermenek Mah. Andızlı Sk. No12 Muratpaşa/Antalya

Tel: 2423511785

Fax: 2423511877

web: http://tezturotml.meb.k12.tr

Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Mertcan]

9 sınıf için taban puanı kacdır acaba? ögrenebilirmiyiz?

2020-05-07 11:23
[sevket gurbuz]

adnan hocam taban puani dusere bilirmisiniz 10 sinifin

2018-02-07 17:41
BENZER OKULLAR
Yorum 132

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 87

Antalya Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 40

Namık Karamancı Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Hüseyin Girenes Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 113

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 611

Antalya Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tezturotml.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız