Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 288.1036
Güncel Yüzdelik Dilimi 42.44
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara ili Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Kimya Teknolojisi Alanı
Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 288.1036 42.44
2019 310.2174 40.83
2018 - -
2017 247.0583 -
2016 239.2991 70.48
Okulumuz, Yenimahalle ilçesine bağlı Abant Caddesi üzerinde yaklaşık 18.000 m2arazi üzerinde kurulmuş birbirine içten bağlanan üç bloktan oluşmaktadır. İdari bina, bodrum hariç tek katlı; derslik binaları, bodrum hariç üç katlıdır. Okul bahçesi ihata duvarı ile çevrilidir. Güney cephesi okula ait müdür ve müdür başyardımcısı lojmanı, Kuzey cephesi GATEM ve Mimar Sinan Yapı Meslek ve İnşaat Teknik Lisesine sınır, Batı cephesi Ankaragücü ve Gençler Birliği Spor Kulübü tesislerine sınır olup Güney cephesinde Başkent Öğretmenevi ve Atatürk Anadolu Lisesi yer almaktadır.

Bahçesi oldukça geniş ve ağaçlandırılmış olup futbol, voleybol ve basketbol oynamaya müsaittir. Ayrıca öğrenciler için gezinti alanları mevcuttur.

Okulumuz kimya dalında Türkiye'nin tek müstakil meslek lisesi olup 1946 yılında kurulmuştur. Okulumuzda kimya dalı dışında 1998-1999 eğitim öğretim yılı itibariyle gıda dalında da eğitim verilmeye başlanmıştır. Meslek lisesi bünyesinde kimya teknik lisesi ve Anadolu kimya teknik lisesi de mevcuttur. Teknik liseye öğrenci seçimi Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği esaslar doğrultusunda yapılmakta, Anadolu kimya meslek lisesine öğrenci seçimi SBS ile yapılmaktadır.

Öğrencilerimiz günlük beslenme ihtiyaçlarını okul aile birliği tarafından işletilmekte olan ve günlük sıcak yemek çıkartılan okul yemekhanesi ve okulumuzun bodrum katında yer alan okul kantininden karşılamaktadırlar. Okul çevresinde market vs. gibi alışveriş yapılabilecek bir merkez bulunmamaktadır. Okul yemekhanesinin kuru gıda ve bakliyat giderleri merkezi bütçe ödenekleri ile karşılanmakta olup diğer giderleri okul aile birliği hesabından ve yemek ücretlerinden karşılanmaktadır.

Okulumuzun kendi içerisinde döner sermayeye bağlı bir üretim atölyesi bulunmaktadır.

Okulun su ve elektrik gereksinimi şehir şebekesinden sağlanmaktadır. Okulun ısıtılması doğal gazlı kalorifer sistemi ile yapılmaktadır.

Okulda idari kısmın dışında, on tane kimya, bir tane gıda, bir tane fizik ,bir tane bilgisayar laboratuvarı ve on dokuz tane derslik bulunmaktadır. Bu dersliklerden üç tanesi okul bodrum katında bulunmaktadır. Bodrum katında bir adet tiyatro ve bir adet toplantı salonu da yer almaktadır. Dersliklerin ve laboratuvarların tavan yüksekliği yaklaşık dört m civarındadır. Bu şekilde laboratuvarların havadar olması sağlanmıştır.

Şu an okulumuzda bir müdür, bir müdür başyardımcısı, altı tane müdür yardımcısı, iki tane bölüm şefi, dokuz tane laboratuvar şefi ve yetmiş bir tane öğretmen bulunmaktadır. Okulumuzda toplam 417 erkek 649 kız toplam 1066 öğrenci ders görmektedir.

Okulda bir tane teknisyen ve bir tane kadrolu hizmetli bulunmaktadır. Hizmetli kadrosundaki personelimiz okulun yazışma ve muhasebe işlerini yürütmektedir. Ayrıca sigorta primleri ve ücretleri okul aile birliği tarafından karşılanan dört personel çalıştırılmaktadır. (Çalıştırılan dört personelden üçü okulun temizliği, gece nöbeti, bahçe bakımı vs. işleri yürütmektedir. Diğer personel ise aşçı olarak çalıştırılmaktadır.)

Kimya Anadolu Teknik Lisesi ve Kimya Teknik Lisesi öğrencileri hariç Kimya Meslek Lisesi öğrencilerimiz son sınıfta üç gün işletmeye gönderilerek iş deneyimi kazandırılmaktadır. Bu öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda eğitimlerine devam etmektedir. Mezun öğrencilerimiz kimya ve gıda ile ilgili her türlü alanda çalışabilecek yeterliliğe sahiptir. Mezun öğrencilerimizden yılda ortalama 40-50 tanesi okulun yönlendirmesi ile işe yerleştirilebilmektedir.

1997 tarihinde yaygın eğitime destek vermek amacıyla okulumuz bünyesinde açık lise açılmıştır. Açık lisenin kimya ve gıda bölümünden diploma almak isteyen öğrenciler meslek derslerini okulumuzdan almaktadır. Dersler mesai saatleri dışında ve yüz yüze yapılmaktadır. Açık lise derslerinin mesai saatleri dışında olması nedeniyle okulumuz tam gün tam yıl eğitim veren okul niteliği kazanmıştır.

Okulumuza ulaşım; Ankara metrosu, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçları ile yapılmaktadır. Okulumuzun metroya olan uzaklığı 1000 m civarındadır. Okulumuzun öğrenci servisi yoktur.

ALANLARIMIZ:
 1. Gıda Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Gıda Kalite Kontrol Dalı
 2. Kimya Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Kimya Laboratuvarı Dalı
VİZYON : Okulumuz Kimya Teknolojisi alanında; tam donanımlı,ileriye dönük kariyer hedefleri olan,akademik başarıyı hedefleyen bireyler yetiştirmektedir. Vizyonumuz; Ülke kalkınmasının mesleki ve teknik eğitimle gerçekleşeceğine inanarak öğrencilerimizin hayata ve üst öğrenime hazırlanmalarında ilgi yetenek ve mensup oldukları toplumu mutlu kılacak bir meslek edinme; ekonomik sosyal ve kültürel kalkınmada sorumluluk alabilme; birlik ve bütünlük içerisinde mensup olduğu Türk Milletinin çağdaş, uygar, yapıcı, yaratıcı ve seçkin bir millet olmasını sağlamaktır.

MİSYON : Misyonumuz; Bütün öğrencilerimize orta öğretim düzeyinde ortak bir genel kültür yanında insan gücünü, emeğini, moralini ve yeteneğini geliştirerek, benzerleri içerisinde en iyi şekilde yetişmelerini ve toplum içinde faydalı, aranır olmalarını sağlamaktır.

 • Öğretmen : 93
 • Öğrenci : 1042
 • Derslik : 21
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 12
 • Öğretim Şekli : Tamgün
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : Ders Başlama Saati : 08:15 Ders Bitiş Saati : 17:00
Adres

Emniyet Mahallesi, Abant 2 Caddesi, No 13

Telefon

0 312 213 16 67

Fax

0 312 222 55 46

web

http://ankaramruzel.meb.k12.tr

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız