Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi

Karaman / Merkez

Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli Karaman
İlçesi Merkez
Taban Puanı 309.8697
Yüzdelik Dilimi 24.11
Kontenjan Türü Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili Arapça
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi bir Proje Okuludur.

Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Karaman ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
30
2020
34
2019
30
2018
90
Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 309.8697 24.11
2020 352.8033 18.82
2019 369.9782 20.16
2018 279.0647 27.66
2017 422.1376 -
Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde "Fen ve Sosyal Bilimler Programı" uygulanmaktadır.

Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Mevlana´nın deyişi ve yunusun diline sahip, kendi değerlerimizle birlikte evrensel değerleri özümsemiş, sorun yerine çözüm üreten, farklılıkları doğal ve zenginlik kabul edip bunlardan yararlanmayı hedefleyen; insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygı duyan, bilimsel ve teknolojik imkanlarla donanmış, aklı hür, vicdani hür kişiler yetiştirmek için, Milli Eğitim Bakanlığımızın 18.06.2014 tarih ve 2498423 sayılı makam onayı doğrultusunda hazırlık sınıfından itibaren Arapça ve İngilizce yabancı dil eğitimi ile Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak hizmet verecektir.

Yaklaşık 30 bin metre kare alan üzerine kurulmuş olan okulumuz Prof.Dr.Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi; MEB'in 18/06/2014 tarih ve 70160723/2498423 sayılı oluru ile dil ağırlıklı fen ve sosyal bilimler alanı uygulayan proje okulu olarak eğitim ve öğretime başlamıştır. 09/02/2015 tarihinde şu an ki binasına taşınmıştır. Okulumuz şu an 218 öğrencisi, 3 anadili Arapça olan Arapça öğretmeni ile dil eğitimi ve bakanlık tarafından belirlenen diğer branş öğretmenleri ile akademik eğitim vermektedir. Derslik sisteminde öğretim görülen okulda özellikle dil eğitimi konusunda farklı illerden okullarla yürütülen değişim programlarının yanı sıra yurt dışında dil eğitimi konusunda da projeler yürütülmektedir.

2016 Yılında Dil Eğitimi Kapsamında Yapılan Çalışmalar:

-
 • 16 öğrenci iki öğretmene iki aylık Sudan (Hartum'da) arapça dil eğitimi.
 • - 45 öğrenci iki öğretmen ile 4 günlük Hatay mülteci kamp ve mülteci okullarında dil pratik uygulaması ve sosyal eğitim.
 • - Yarıyıl tatilinde 16 öğrenci ve bir öğretmen ile Isparta Işıkkent Proje İmam Hatip Lisesi ile 8 günlük öğrenci değişim programı.
 • - 40 Öğrenci ve iki öğretmen ile bir günlük 2016EXPO ANTALYA 'da ki arapça konuşan ülkelerin stantlarını ziyaret.
 • - 90 öğrenci arapça konuşan15 mülteci aile ile birlikte bir günlük piknik organizasyonu
 • - Hazırlık sınıfı öğrencilerine kendi derslerinin yanında yabancı hocaların eşliğinde hafta da 10 saat arapça dersi destekleme kursları açılmıştır.
Eğitim binamız zemin + 3 katlıdır. Kurumumuzda 24 derslik, 1 müdür odası, 2 müdür yardımcısı odası, 1 memur odası, 1 rehberlik servisi odası, 1 öğretmenler odası, Mescit, 3 yabancı dil dersliği ve 3 FKB laboratuvarları, Uluslar arası standartlara sahip 1 spor salonu,1 açık tenis kortu, 1 açık basketbol ve voleybol sahası,1 açık mini futbol sahası, 1 konferans salonu 1 kütüphane, 1 arşiv odası, kantin, revir, erkek-bayan öğretmen WC'leri ve Kız-Erkek Öğrenci WC'leri ve sığınak bulunmaktadır. 24 derslik ve 3 laboratuvarlarımızda etkileşimli tahta mevcut olup diğer fiber altyapısı tamamlanmamıştır.

Pansiyon binamız, 300 kişilik kontenjanla açılmış olup halen 110 öğrenci barınmaktadır. Üçer kişilik odalarda kalan öğrencilerimize rahat ve huzurlu bir ortam oluşturulmuştur.

DİĞER ÇALIŞMALAR Edebiyatın, sadece edebiyat tarihinden ibaret olmadığını anlatmaya yönelik olarak düzenlenen köşede öğrenciler her şeyden önce düzenli olarak edebiyat dergileriyle tanışma fırsatı yakalıyor. Ayrıca günlük gazete okuma imkânına da sahipler. Mektup, ninni, karagöz gibi farklı edebiyat türleriyle ilgili biblolarla süslenen köşe görselliğin yanında eğitici bir amaç da taşıyor. Yerel kelimeler sözlüğüne kendi yörelerine ait kelimeleri yazabilen öğrenciler aynı zamanda başka yörelere ait yöresel kelimeleri de tanıyabiliyor. Köşenin en çok rağbet gören alanlarından birisi de "Benim için..." köşesi... Benim için köşesinde öğrenciler her hafta bir kavram üzerine bir cümle de olsa yorum getiriyor. Birbirinden farklı bu yorumların yer aldığı köşe hem okuma, hem yazma hem de düşünme imkânı sunuyor öğrencilere. Köşenin bir diğer etkinliği de "âl götür sepeti..." Öğrenciler sepete kitap ya da başka hediyeler koyabildiği gibi, konan kitapları ve hediyeleri de alıp götürebiliyor. Zaman zaman farklı hediyelerin de konduğu sepetin amacı paylaşma duygusunu geliştirmek. Edebiyat köşesinin en nostaljik çalışmalarından biri de "Dert küpü" Sadece edebiyat dersi ile ilgili değil, okul ile ilgili dertlerinde paylaşılabildiği dert küpü adını eski bir deyimden alıyor. Öğrenciler "Özgünlük" adını taşıyan günlüğe ise duygu ve düşüncelerini yazabiliyor. Daktilo, okuma gözlükleri, hokkalarla, kamış kalemlerle, kitre bebeklerle ve birbirinden estetik eşyalarla süslenen köşede "Kırklar Düşünce ve Sanat Topluluğu" ile "Okuntu Kitap Kulübünün" faaliyetlerini içeren tablolar yer alıyor. İki haftada bir kitap okuyan, iki haftada bir film izleyen kulüp öğrencileri kitap ve film üzerine değerlendirme toplantısında bir araya gelerek, bir sonraki kitabı ve filmi tespit ediyorlar. Çeşitli konularda kısa çekimler yapan, filmler hazırlayan kulüp öğrencileri her hafta da bir hadisin Arapça ve Türkçe metnini ezberleyerek, bunu çevresindekilerle paylaşıyor ve hadisin içeriğine yönelik adımlar atmaya gayret ediyor.

Matematik köşesi matematik ve geometri araçlarıyla tasarlanmış. Diğer köşelerde olduğu gibi matematik köşesinde de bir matematik kitaplığı yer alıyor. Haftanın problemi köşesinde ise öğrenciler problemi çözerek çözüm sandığına atıyor, her hafta farklı hediyeler kazanma şansına sahip olan öğrenciler, bu köşede matematik çalışma imkânına da sahipler.

Okulun bodrum katında 42 çerçevenin yer aldığı Galeri Dinçer'de her hafta farklı bir konuda sergi açılıyor. Öğrencilerin edebiyattan kimyaya, matematikten fotoğrafa birbirinden farklı alanlarla oluşturdukları sergiler öğrencinin hem sanatsal yönünü geliştiriyor hem de görev alma bilincini pekiştiriyor. Bunun yanında Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri her hafta Cuma günleri 40ikindi sohbetlerinde farklı alanlardan isimlerle bir araya geliyor. 40 dakika süren etkinlikte sadece dinî ilimlerle ilgili değil, akademi ve sanat camiasından isimler de misafir ediliyor. Bu kapsamda okulumuzda kendi alanında uzman 24 kişi misafir edilmiş öğrencilerin istifadesine sunulmuştur.

Nûn Hat Kulübü'nde hat dersi alan öğrenciler aynı zamanda Türkiye'nin en büyüğü olan 20 kişilik erbani topluluğu oluşturmuş ve Yûnus Emre ilahileri üzerinde çalışmalar gerçekleştirmektedirler.

Mai-Tai, tekvando gibi savunma sporlarının yanında okçuluk, atıcılık bilek, güreşi gibi ata sporlarının da uzman kişiler tarafından haftalık eğitimleri yapılmaktadır
 • Öğretmen :7
 • Öğrenci :160
 • Derslik :24
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam gün
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:00-12:00 13:10-15:30
Tanıtım Kataloğu İçin Tıklayınız

Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Üniversite Mh. 2088.Sk. No3 Merkez / KARAMAN

Tel: 0338 228 00 01

Fax: 0338 228 00 01

web: http://omerdinceraihl.meb.k12.tr/

Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Öğrenci ]

Öncelikle denildiği gibi değil FEN ve SOSYAL bilimler programının olmasının anlamı yok çünkü DİNİ dersler ÇOK YOĞUN bir şekilde veriliyor ve dini derslerden başka derslere çalışacak zaman yok(çok az). Okulun imkanlarının fazla olması göz boyuyor kaliteli bir eğitim yok . Kesinlikle önermiyorum. Yüksek hedefleri olan biriyseniz gelmeyin derim.

2021-07-20 17:39
 
0
 
0
[Yunus Emre Kömür]

Okul çok iyi.Fen Lisesine bin basar.Öneriyorum.

2020-06-10 16:40
 
0
 
0
[Talebe]

Öğrencilerin geleceği için çabalayan okulumuzun öğretmen kadrosu özellikleri Arapça konusunda sağlamdır ortalamanın üstündedir.

2018-06-27 19:09
 
0
 
0
[Mehmet Çalışkan]

Evet Fiktet Bey, okulumuz bu yıl (2017-2018 eğitim öğretim yılı) Arapça hazırlık proje okulu olmanın yanında fen ve sosyal program uygulayan proje okulu kapsamına da alınmıştır. Okulumuzun geçen yıl TEOG ortalama puanı 409 dur. Tavan puan 480.742 dir. Tercih döneminden önce öğrencilerimizi mutlaka ziyaretimize bekleriz.

2017-07-07 20:57
 
0
 
0
[Fikret Ünlüer]

Bu okulun proje hazırlık sınıfının yanında birde fen ve sosyal bilimler alanı uygulayan projesi de mi oldu? Cevap lütfen

2017-07-02 14:43
 
0
 
0
[Nisa Nur]

Lütfennnnn bu okula kız öğrencide alınnnnn

2017-05-14 01:37
 
0
 
0
[aziz canlı]

Gittim gördüm araştırdım ve konuştum. İnanın bana muhteşem bir okul.İdareci ve öğretmenleri seçilmiş bina mükemmel pansiyon sanki otel :). Bir kaç yıla kalmaz puanı fırlar buranın

2016-06-04 18:01
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Karaman Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

İrfan Ataseven Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Ermenek Uysal-Hasan Kalan Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi kaç puan 2022 309.8697
Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Yatılı mı? Sadece Erkek Pansiyonu Var
Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde hazırlık var mı? Hazırlık + 4 yıl olmak üzere 5 yıllık eğitim vermektedir.
Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi yabancı dili hangisi? Arapça

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://omerdinceraihl.meb.k12.tr/), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız