19 Mayıs Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

19 Mayıs Anadolu Lisesi
 • 19 Mayıs Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Adana
İlçesi Seyhan
Başarı Puanı (OBP) 63.0967
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

19 Mayıs Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

19 Mayıs Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

19 Mayıs Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. 19 Mayıs Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
19 Mayıs Anadolu Lisesi üç katlı olarak inşa edilmiş olup 22 dershane, öğretmenler odası, idare odaları, bilgisayar laboratuvarı, çok amaçlı salon bulunmaktadır. Okulumuzun şu anda öğrenci sayısı 585 kişidir. Öğretmen sayımız 38 dür. Okulumuz 1987-1988 öğretim yılından itibaren lise olmuştur. 1994-1995 eğitim-öğretim yılında Müfredat Laboratuvar Lisesi olmuştur. 1997-1998 Öğretim yılında yabancı dil ağırlıklı lise olmuştur. 2003 yılından itibaren Genel Lise olmuştur. 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılından itibaren okul türü 19 Mayıs Anadolu Lisesi olarak hizmet vermektedir.
 • Öğretmen :38
 • Öğrenci :585
 • Derslik :22
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Saatler 07:00 - 18:30
 • Ulaşım Çarşıdan gelen Denizli Narlıca 3 dolmuşları okulun önünden geçmektedir.

Vizyon 19 mayıs lisesi olarak her zaman göreve hazır yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, ülkesine hizmet bilincine sahip öğrencilerimiz ve velilerimiz ile güçbirliği sağlayarak; okulumuzu tercih edilen, sosyal ve kültürel konularda aktif, ygs başarısı yüksek bir okul haline getirmek.

Misyon 19 Mayıs Anadolu Lisesi olarak çağın gereklerine, toplumun beklentilerine uygun, atatürk ilke ve inkılaplarını özümsemiş bireyler yetiştirmek için varız.

Başarılar 2014 'ÇANAKKALE 100. YIL' Kompozisyon Yarışmasında Öğrencimizin İlçe Birinciliği. 2013 Gençler Gülümsüyor Projesi Futbol Turnuvası İkinciliği. 2013 Trafik Haftası Futbol Turnuvası Üçüncülüğü. 2012 "İstiklal Marşını En Güzel Ben Okurum" Yarışmasında Bölge Birinciliği 2010-2011 Genç Bayanlar Futbol Turnuvası Üçüncülüğü.

19 Mayıs Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız 19 Mayıs Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Narlıca Mah. Seyhan Adana

Tel: 03224356734

Fax: 03224311423

web: http://seyhan19mayislisesi.meb.k12.tr

19 Mayıs Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 19

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde 19 Mayıs Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan 19 Mayıs Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://seyhan19mayislisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda 19 Mayıs Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. 19 Mayıs Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, 19 Mayıs Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. 19 Mayıs Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız