Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0322 343 06 60
0322 343 06 61
Adres Osmangazi Mah. 2055 Sok. No 4 Sarıçam/ADANA
MEB logo Adana / Sarıçam
TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi

http://tokisaricamanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi Adana ili Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi Taban Puanı 303.3369 -
2016 TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi Taban Puanı
247.0557 67.7900

TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi Sarıçam İlçesi Osmangazi Mahallesi 2055.Sokakta Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılarak 2010 / 2011 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır.

Adını Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ve İlçemizden alan Okulumuz 960 öğrenci kapasitesiyle 2010 / 2011 eğitim öğretim yılına 8 şube ve 233 öğrenci sayısıyla başlamıştır. 2011/2012 Eğitim öğretim yılına ise 18 şube ve 531 öğrenci sayısıyla devam etmektedir.

VİZYON : Atatürk ilke ve İnkılâplarına , milli ve manevi değerlere bağlı , hür ve bilimsel düşünen ,temel insan haklarına saygılı olan ve onu koruyan , ilgi ve yeteneklerini geliştirerek , kendilerini ve insanlığı mutlu kılacak projeler üreten , beden ve ruh bakımından dengeli ve sağlıklı kişiler yetiştirmek. MİSYON : Eğitimde marka bir kurum olmak.
 • Öğretmen : 65
 • Öğrenci : 858
 • Derslik : 36
 • BT Sınıfı : 1
 • Fen Labaratuarı: 7
 • Ulaşım : 118 ve 140 nolu Belediye otobüsleri, Yavuzlar dolmuşları, Can otobüsleri
 • Yaklaşık 10.000 m2 lik arsa üzerine kurulan okulumuz zemin + 3 katlı olup 32 dersliklidir.

  TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi'nin başarılarını, TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

  Okulun Telefonu: 0322 343 06 60
  Okulun Faxı: 0322 343 06 61
  Okulun Adresi: Osmangazi Mah. 2055 Sok. No 4 Sarıçam/ADANA

  Bu okula 9 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

  Önemli: Adana TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

  TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi yorumları, TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi nerede?, TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi üniversite başarısı, TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi formaları, TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi adresi, TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi başarıları, TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi Adana, Sarıçam TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi

  google+ google+ google+