TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi

Adana / Sarıçam

TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi
 • TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 9
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Adana
İlçesi Sarıçam
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi Adana ili Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "55.4854". TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi Sarıçam İlçesi Osmangazi Mahallesi 2055.Sokakta Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılarak 2010 / 2011 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır.

Adını Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ve İlçemizden alan Okulumuz 960 öğrenci kapasitesiyle 2010 / 2011 eğitim öğretim yılına 8 şube ve 233 öğrenci sayısıyla başlamıştır. 2011/2012 Eğitim öğretim yılına ise 18 şube ve 531 öğrenci sayısıyla devam etmektedir.

VİZYON : Atatürk ilke ve İnkılâplarına , milli ve manevi değerlere bağlı , hür ve bilimsel düşünen ,temel insan haklarına saygılı olan ve onu koruyan , ilgi ve yeteneklerini geliştirerek , kendilerini ve insanlığı mutlu kılacak projeler üreten , beden ve ruh bakımından dengeli ve sağlıklı kişiler yetiştirmek. MİSYON : Eğitimde marka bir kurum olmak.
 • Öğretmen : 65
 • Öğrenci : 858
 • Derslik : 36
 • BT Sınıfı : 1
 • Fen Labaratuarı: 7
 • Ulaşım : 118 ve 140 nolu Belediye otobüsleri, Yavuzlar dolmuşları, Can otobüsleri
 • Yaklaşık 10.000 m2 lik arsa üzerine kurulan okulumuz zemin + 3 katlı olup 32 dersliklidir.

  TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

  Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

  Adres: Osmangazi Mah. 2055 Sok. No 4 Sarıçam/ADANA

  Tel: 0322 343 06 60

  Fax: 0322 343 06 61

  web: http://tokisaricamanadolulisesi.meb.k12.tr

  TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
  • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
  • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
  • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
  [L]

  Okuldaki öğretmenler harika.

  2019-03-30 13:09
  [Merve]

  Ben Lgs´den 290 puan aldım bu okula nakille gelebilir miyim bir yardımcı olursanız sevinirim :)

  2018-09-13 17:32
  [esin köse]

  Ben çukurovada oturuyorum bu okulla evimin arası 30 dk sizce gitmelimiyim bu okula

  2018-08-02 18:04
  [Beren]

  Adana nın en büyük okullarından birisi ve en iyi hocalarına sahip okul. hacettepe mezunu matematikçimiz var seviliyorsunuz hocam :)

  2017-12-09 15:40
  [burcu]

  Şehir merkezine uzak olmasına rağmen disiplinli hocalarI harika ve 2017 yılında tıp, hukuk,hemşirelik,öğretmenlik,mühendislik ve daha çoğu gibi öğrenci mezun etmiştir.

  2017-12-09 15:36
  [Serkan]

  OKULUMUZ 303,3369 puan altında ögrenci almayacaktır!

  2017-11-18 15:42
  [Öznur ]

  Hayır gidemezsin ama belki gidersin çünkü puanlar yükseldi ondan yinede dene bizim sınıfta 250 puanlı öğrencide var ondan

  2017-10-15 21:38
  [Alper ]

  Şehir merkezine uzak ama okulun öğretmenleri harika, disiplinli ve güzel eğitim veren bir kurum.

  2017-09-14 22:50
  BENZER OKULLAR
  Yorum 26

  Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 30

  Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 23

  İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 33

  İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 28

  Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 6

  Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Bir İnceleme Bırak!

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

  O halde TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

  Kaynaklar:Bu sayfada yer alan TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://tokisaricamanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

  İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi taban puanı 2022

  Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız