Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
02126324011
02126326601
Adres Maltepe Mahallesi, Çırpıcı Yolu No 3 Zeytinburnu, İstanbul
MEB logo İstanbul / Zeytinburnu
İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://istanbulkizanadoluihl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 283.4001
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır.

İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 283.4001 -
2017 İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 467.3280 10.4200
2016 İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
453.3450 7.8700

İstanbul Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2012-2013 öğretim yılında İstanbulun tarihi yarımadası fethin kalbinin attığı Fatih ilçesinde Fatih Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Fatihlilerin uzun süredir özlemini çektiği Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak açılan okulumuz Anadolu bölümünde 120 öğrenci kapasitesiyle eğitim hayatına başlamıştır. Okulumuz yeni açılmasına rağmen 417 taban ; 486 tavan puanı ile İstanbuldaki Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında puan sıralamasında ilk beşe girmeyi başarmıştır. Ancak Fatih gibi değerlerine bağlı bir ilçede İmam Hatip Lisesine yoğun bir talebin olması hasebiyle sadece bir yıla mahsus olmak kaydıyla diploma başarı ortalamasına göre derecelendirilerek normal bölümde de 140 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmiştir.2013-2014 öğretim yılında sadece Anadolu bölümüne 140 öğrenci kayıt edilmiştir.

2014 yılında İstanbul Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak adı değişen okulumuz, yeni açılan bir okul olmasına rağmen gerek İstanbuldaki İmam Hatip Liseleri arasında gerekse il çapında diğer liseler arasında adını ön sıralara yazmayı başarmıştır. Okulumuz öğrencileri önümüzdeki yıllarda da yürekleri fethetmeye devam edecektir.

2014-2015 Eğitim ve Öğretim döneminde 136 öğrenci ile 4 yeni sınıf açılmıştır. Ancak hafızlığını tamamlayan öğrencilerin ilçe milli eğitim tarafından okulumuza yönlendirilmesiyle ve yurtdışından gelen öğrencilerin il milli eğitim müdürlüğü denklik bölümünün yönlendirmesiyle okulumuz 9. Sınıflar mevcudu 142 olmuştur. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında 9. Sınıfta 120 öğrenci, 10. Sınıfta 147 öğrenci, 11. Sınıfta 165 öğrenci ve 12. Sınıfta 198 öğrenci; toplamda 630 kız öğrenci ile eğitime devam etmektedir.

Okulumuzda 1 okul müdürü, 3 müdür yardımcısı, 38 öğretmen, 1 memur, 5 hizmetli personel hizmet vermektedir.

 • Öğretim Şekli: Kız
 • Pansiyon: Var (0)
 • Proje Okulu: Evet
 • Açılış Tarihi: 2012-2013
 • Öğrenci Sayısı: 414
 • Servis İmkanı: FATİH,GOP,BAĞCILAR,KAĞITHANE,BAYRAMPAŞA,ESENLER,BAKIRKÖY,
 • Derslik Sayısı: 19
 • Dil Laboratuvarı: Yok
 • Kütüphane: Var
 • Uygulama Camii: Yok
 • Yemekhane: Var
 • Spor Salonu: Var
 • Bina Yapım Yılı: 2008
 • Bina Sayısı: 2
 • Bina Bahçe m2: 0
 • Konferans Salonu: Var (0)
 • Fen Laboratuvarı: Var
Vizyon Ahlaklı, adaletli, inançlı, hoşgörülü, eleştirel düşünebilen, hem eğitsel hem de toplumsal konularda sorumluluk sahibi, insana, aileye ve topluma saygı duyan merhametli öğrenciler yetiştirmektir.

Misyon Tarihi ve kültürel mirasını evrensel değerlerle harmanlayabilen, ahlaklı, çalışkan ve dini değerleri hayatın her alanında yaşayan bireyler yetiştiren, din, bilim ve kültür alanında Türkiye´de öncü bir eğitim kurumu olmaktır.

NEDEN İSTANBUL ŞEHİT TOLGA ECEBALIN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
 1. *Fen ve Sosyal Bilimler alanında Proje Okulu
 2. *Hazırlık okumadan 4 yıllık dolu dolu eğitim
 3. *2017-2018 Eğitim Öğretim yılı taban puanımız: 467.32
 4. *Kaliteli ve seçkin öğretmen kadrosu
 5. *Türkiye?deki fiziki imkânları en güzel olan okullardan biri(Spor salonları, konferans ve seminer salonları, yüzme havuzu, yemekhane ........)
 6. *Mesleki ve Ahlaki gelişimin gerçekleşeceği çalışmalar: Mescitte düzenlenen Cuma sohbetleri, belirli gün ve haftalarda kutlanan kandil programları
 7. *İmam Hatipli olmak şuurunun yerleşmesi için yapılan söyleşi ,etkinlik ve programlar?
 8. *Okul kampüsü içinde devlet yurdu imkanı
 9. *Pek çok alanda elde edilmiş başarılar, dereceler?
 10. *Kültürel ve sanatsal faaliyetler(Hat, Tezhip, Kitap Talilleri vb)
 11. *Okul dergilerimiz: Bedreka, Agah ve Bilim Teknik
 12. *Osman Eğin Hocamızla Nitelikli Hafızlık Projesi.
 13. *İngilizce Proje Sınıfı: Haftada 10 saat İngilizce dersi
 14. *Eğitim-Öğretim yılına yayılmış eğitici, öğretici seminer ve söyleşiler?
Anlatmakla bitmiyorrrrr.Okulumuza bekleriz. Gelin görüşelim? :) İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02126324011
Okulun Faxı: 02126326601
Okulun Adresi: Maltepe Mahallesi, Çırpıcı Yolu No 3 Zeytinburnu, İstanbul

Bu okula 78 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2019 , İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul, Zeytinburnu İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

google+ google+ google+