İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

İstanbul / Zeytinburnu

İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 380.6579
Güncel Yüzdelik Dilimi 17.31
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 380.6579 17.31
2018 283.4001 26.15
2017 467.3280 10.42
İstanbul Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2012-2013 öğretim yılında İstanbulun tarihi yarımadası fethin kalbinin attığı Fatih ilçesinde Fatih Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Fatihlilerin uzun süredir özlemini çektiği Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak açılan okulumuz Anadolu bölümünde 120 öğrenci kapasitesiyle eğitim hayatına başlamıştır. Okulumuz yeni açılmasına rağmen 417 taban ; 486 tavan puanı ile İstanbuldaki Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında puan sıralamasında ilk beşe girmeyi başarmıştır. Ancak Fatih gibi değerlerine bağlı bir ilçede İmam Hatip Lisesine yoğun bir talebin olması hasebiyle sadece bir yıla mahsus olmak kaydıyla diploma başarı ortalamasına göre derecelendirilerek normal bölümde de 140 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmiştir.2013-2014 öğretim yılında sadece Anadolu bölümüne 140 öğrenci kayıt edilmiştir.

2014 yılında İstanbul Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak adı değişen okulumuz, yeni açılan bir okul olmasına rağmen gerek İstanbuldaki İmam Hatip Liseleri arasında gerekse il çapında diğer liseler arasında adını ön sıralara yazmayı başarmıştır. Okulumuz öğrencileri önümüzdeki yıllarda da yürekleri fethetmeye devam edecektir.

2014-2015 Eğitim ve Öğretim döneminde 136 öğrenci ile 4 yeni sınıf açılmıştır. Ancak hafızlığını tamamlayan öğrencilerin ilçe milli eğitim tarafından okulumuza yönlendirilmesiyle ve yurtdışından gelen öğrencilerin il milli eğitim müdürlüğü denklik bölümünün yönlendirmesiyle okulumuz 9. Sınıflar mevcudu 142 olmuştur. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında 9. Sınıfta 120 öğrenci, 10. Sınıfta 147 öğrenci, 11. Sınıfta 165 öğrenci ve 12. Sınıfta 198 öğrenci; toplamda 630 kız öğrenci ile eğitime devam etmektedir.

Okulumuzda 1 okul müdürü, 3 müdür yardımcısı, 38 öğretmen, 1 memur, 5 hizmetli personel hizmet vermektedir.

 • Öğretim Şekli: Kız
 • Pansiyon: Var (0)
 • Proje Okulu: Evet
 • Açılış Tarihi: 2012-2013
 • Öğrenci Sayısı: 414
 • Servis İmkanı: FATİH,GOP,BAĞCILAR,KAĞITHANE,BAYRAMPAŞA,ESENLER,BAKIRKÖY,
 • Derslik Sayısı: 19
 • Dil Laboratuvarı: Yok
 • Kütüphane: Var
 • Uygulama Camii: Yok
 • Yemekhane: Var
 • Spor Salonu: Var
 • Bina Yapım Yılı: 2008
 • Bina Sayısı: 2
 • Bina Bahçe m2: 0
 • Konferans Salonu: Var (0)
 • Fen Laboratuvarı: Var
Vizyon Ahlaklı, adaletli, inançlı, hoşgörülü, eleştirel düşünebilen, hem eğitsel hem de toplumsal konularda sorumluluk sahibi, insana, aileye ve topluma saygı duyan merhametli öğrenciler yetiştirmektir.

Misyon Tarihi ve kültürel mirasını evrensel değerlerle harmanlayabilen, ahlaklı, çalışkan ve dini değerleri hayatın her alanında yaşayan bireyler yetiştiren, din, bilim ve kültür alanında Türkiye´de öncü bir eğitim kurumu olmaktır.

NEDEN İSTANBUL ŞEHİT TOLGA ECEBALIN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
 1. *Fen ve Sosyal Bilimler alanında Proje Okulu
 2. *Hazırlık okumadan 4 yıllık dolu dolu eğitim
 3. *2017-2018 Eğitim Öğretim yılı taban puanımız: 467.32
 4. *Kaliteli ve seçkin öğretmen kadrosu
 5. *Türkiye?deki fiziki imkânları en güzel olan okullardan biri(Spor salonları, konferans ve seminer salonları, yüzme havuzu, yemekhane ........)
 6. *Mesleki ve Ahlaki gelişimin gerçekleşeceği çalışmalar: Mescitte düzenlenen Cuma sohbetleri, belirli gün ve haftalarda kutlanan kandil programları
 7. *İmam Hatipli olmak şuurunun yerleşmesi için yapılan söyleşi ,etkinlik ve programlar?
 8. *Okul kampüsü içinde devlet yurdu imkanı
 9. *Pek çok alanda elde edilmiş başarılar, dereceler?
 10. *Kültürel ve sanatsal faaliyetler(Hat, Tezhip, Kitap Talilleri vb)
 11. *Okul dergilerimiz: Bedreka, Agah ve Bilim Teknik
 12. *Osman Eğin Hocamızla Nitelikli Hafızlık Projesi.
 13. *İngilizce Proje Sınıfı: Haftada 10 saat İngilizce dersi
 14. *Eğitim-Öğretim yılına yayılmış eğitici, öğretici seminer ve söyleşiler?
Anlatmakla bitmiyorrrrr.Okulumuza bekleriz. Gelin görüşelim? :) İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Tel 02126324011
 • Fax 02126326601
Maltepe Mahallesi, Çırpıcı Yolu No 3 Zeytinburnu, İstanbul
  http://istanbulkizanadoluihl.meb.k12.tr
Bu okula 92 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Tanıtım Kartı

İl İstanbul
İlçe Zeytinburnu
Tel 02126324011
Fax 02126326601
Web http://istanbulkizanadoluihl.meb.k12.tr
Adres:

Maltepe Mahallesi, Çırpıcı Yolu No 3 Zeytinburnu, İstanbul

 • Geç gelme birinci ders saa için belirlenen süre ile sınırlıdır. Ancak her beş defa geç kalma yarım gün devamsızlıktan sayılır. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır.
 • Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli ve süresi ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaşrılarak veli ve öğrencilere duyurulur.
 • Günlük toplam ders saanin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğim ve araşrma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerekren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaşrma yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım alna alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaşrma/bütünleşrme yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır

Sınav, performans çalışması, proje ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir

 • 85,00 - 100 > Pekiyi
 • 70,00 - 84,99 > İyi
 • 60,00 - 69,99 > Orta
 • 50,00 - 59,99 > Geçer
 • 0 - 49,99 > Başarısız

Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haalık ders saa sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

 • İki dönem puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70
 • İşletmelerde beceri eğimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

 • Tüm derslerden başarılı olan,
 • Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.
 • Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıa başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı ve/veya uygulamalı sınav esaslarına göre birinci dönemin ilk haası, ikinci dönemin ilk haası ile son iki haası içerisinde iki alan öğretmeni, bulunmaması hâlinde biri alan öğretmeni olmak üzere iki öğretmen tarandan yapılır. Sınav tarihleri ve görevlendirilecek öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde haa içerisinde yapılacak şekilde planlanır. Gerekğinde cumartesi ve pazar günlerinde de yapılabilir.

Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sını hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek mesleki eğim merkezine, Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır. Mesleki eğim merkezinde öğrenim görenlerden ikinci defa sınıf tekrar etme durumuna düşen öğrencilerin kayıtları Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine yapılır.

Okuldan mezun olamayan 12 nci sınıf öğrencilerinden sınıf tekrar etme hakkı bulunanlar başarısız olunan ders sayısına bakılmaksızın sınıf tekrar edebilir. Ancak, sınıf tekrar etmek istemeyen öğrencilerden sınıf tekrarı yapmış olanlar bir, sınıf tekrarı yapmamış olanlar ise iki öğrem yılı daha başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girebilir. Ustalık sınavında başarısız olan öğrenciler beceri sınavı esaslarına göre sorumluluk sınavlarına alınır. Bu sınavlar sonunda da başarısız olan öğrencilerin öğrem yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2020 , İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları

Ayrıca İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, İstanbul Şehit Tolga Ecebalın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum