Sevim Tekin Anadolu Lisesi

Adana / Sarıçam

Sevim Tekin Anadolu Lisesi
 • Sevim Tekin Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Adana
İlçesi Sarıçam
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Sevim Tekin Anadolu Lisesi Adana ili Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sevim Tekin Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sevim Tekin Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.2061". Sevim Tekin Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Sevim Tekin Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Otoban Kozan yolu çıkışına çok yakın bir mesafedeyiz. Ulaşım gayet kolay durumdadır.

Temizlik ve güvenlik hizmetleri; kadrolu elemanımız, Bakanlığımızın hizmet satın alımı için gönderdiği ödenek, iş kurumunun görevlendirdiği personel ya da Okul Aile Birliği bütçesinden çalışanlarca yerine getirilmektedir.

Okulumuzda 2012-2013 eğitim öğretim yılı itibariyle "FATİH PROJESİ" uygulaması yapılacaktır. Sınıflarımız etkileşimli tahtalardan meydana gelecektir. Okulumuzda ücretli veya geçici öğretmen çalışmamaktadır. Gelişmeye, eğitimin kalitesi ve içeriğinin yükseltilmesine, disipline, düzen- intizama, temizliğe, güvenliğe, sevgiye- saygıya, paylaşıma, değerlere saygıya büyük önem verilmektedir. Öğrencilerimizin, velilerimizin, personelimizin bu bilinci yükseltme sorumluluğu her dem artarak devam etmektedir.

05/06/2013 tarihinden itibaren okulumuz SEVİM TEKİN ANADOLU LİSEne dönüşüp 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılından itibarende TEOG puanına göre öğrenci almaya başlamıştır

 • Öğretmen : 46
 • Rehber Öğretmen : 1
 • Öğrenci : 865
 • Müzik Sınıfı : 1
 • Derslik : 27
 • Saatler : 08:00-15:10
VİZYON : Önümüzdeki ilk on yıl içerisinde ülke ihtiyaçlarına uygun,metotlu çalışan sürekli olarak gelişen,yenilenen proje üreten yüksek öğretim kurumlarına öğrenci yetiştiren,öğrencileri çok yönlü geliştiren,eleştiren,yaratıcı,yapıcı,saygılı ve hoşgörülü bilimsel düşünce gücüne sahip bir dünya görüşü içinde topluma karşı sorumluluk duyan kişiler yetiştirmeyi hedefliyoruz Yaşadığı dünyanın kıymetini bilen, Hayatın her anını estetik duygularla süslemeyi amaç edinen, İnsan ilişkilerinde birer gönül eri olarak yaşayan Öğrenciler yetiştirmektir..

MİSYON : Bizler beklentilerinize uygun hareket ederek,bireysel gelişimlerimizi çevre ile uyumlu,iletişim kurabilen,olaylara çok yönlü,tarafsız bakabilen,çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek,liderlik özelliklerinin yanı sıra iş birliği ve grup çalışmalarına yatkın bireyler ve kişiler yetiştirmek misyonumuzdur. Okulumuz ; akademik,sosyal,kültürel ve sportif konularda bölgesinde en nitelikli eğitimi kazandırma, öğrencileri milli manevi değerlere bağlı sağlam karakterli bireyler olarak yetiştirme amacıyla hizmet vermektedir.

BAŞARILAR : 2015 Yılında Başarı durumu:
 • MEZUN OLAN ÖĞRENCİ SAYIMIZ 237
 • 4 YILLLIK FAKÜLTE KAZANAN ÖĞRENCİ SAYIMIZ 60
 • 2 YILLIK BÖLÜM KAZAN ÖĞRENCİ SAYIMIZ 26
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu : %35
 • LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : %25

Sevim Tekin Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sevim Tekin Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yıldırım Beyazıt Mah. No 33 Sarıçam / ADANA

Tel: 0322 341 11 29

Fax: 0322 341 08 70

web: http://sevimtekinanadolulisesi.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 26

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sevim Tekin Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sevim Tekin Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://sevimtekinanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sevim Tekin Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sevim Tekin Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sevim Tekin Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sevim Tekin Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız