Fatih Terim Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Fatih Terim Anadolu Lisesi
 • Fatih Terim Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 91.3916
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Fatih Terim Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fatih Terim Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Fatih Terim Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.3916".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
91.3916
2020
86.7650
Fatih Terim Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Fatih Terim Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Fatih Terim Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz ülkemizin örnek spor adamlarından Fatih TERİM tarafından yaptırılarak 2003 yılında eğitim öğretime açılmıştır. Okulumuzun arsası 13.000 m2dir.Bina oturumu 700 m2dir.Futbol, Voleybol, Basketbol sahaları mevcuttur. Geri kalan kısım ise ağaçlandırılmıştır. Okulumuzda 10 derslik, 2 laboratuar, 1 bilişim sınıfı ve 1 kütüphane mevcuttur.13 derslikte akıllı tahta bulunmaktadır. Öğrenci yoğunluğundan dolayı bazı bölümler sınıfa dönüştürülmüştür. Okulumuzda ikili eğitim yapılmakta olup 22 sınıfımız ve 773 öğrencimiz bulunmaktadır. Sınıf öğrenci mevcutları 35- 45 arasındadır. Fatih

Terim Anadolu Lisesi genel lise statüsünde olup genel liselerin uygulamış olduğu müfredat uygulanmaktadır ancak 2013-2014 eğitim öğretim yılında Anadolu Lisesi Statüsüne dönüştürülmüştür.

 • Öğretmen Sayısı : 28
 • Öğrenci Sayısı : 476
 • Öğretim Şekli : Tam Gün Eğitim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 ile 15:05 Arası
 • Derslik Sayısı : 13
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Seyhan ilçe merkezindedir.
 • Ulaşım : 131 nolu belediye otobüsü ve akkapı dolmuşları ile ulaşım sağlanabilir
Vizyon Fatih terim anadolu lisesi öğrencilerinin ve öğretmenlerinin; amaçlarına rehberlik eden; üyesi olmaktan heyecan ve gurur duyulan; güvenilen, öncelikle tercih edilen, ülkemizin en iyi üniversitelerine artan sayıyla öğrenci yerleştiren, sosyal ve kültürel etkinlikleriyle adından söz ettiren bir marka haline getirmektir.

Misyon Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen,yaşadığı çevrenin ihtiyaçlarına cevap verecek bilgi birikimine sahip,bulunduğu ortamlarda davranışlarıyla,kültürüyle insanlara ör-nek teşkil edebilecek,kendisine güve-nen , bilinçli bireyler yetiştirmek. Adana ili sınırları içerisinde bulunan ortaöğretim kurumları arasında başarı sıralamasında ilk sıralara yükselmek ve ülkenin sayılı üniversitelerine öğrencilerimizi yerleştirebilmek.

BAŞARILAR Üniversite sınavlarında çevreye göre iyi bir başarı elde edilmiştir,
 • 2009 yılında % 11,
 • 2010 yılında % 13,
 • 2011 yılında % 16 ,
 • 2012 yılında % 21 ,
 • 2013 yılında da % 21
oranlarında öğrencimiz üniversitelerin çeşitli bölümlerine yerleşmişlerdir Okulumuzda ayrıca sportif yarışmalarda da büyük başarılar elde edilmiştir. 2013 yılı Voleybol Turnuvasındaki hedefimiz İl birincisi olmak. 2014 yılında voleybol takımımız il birincisi ve Türkiye 9.cusu olmuştur. 2009-2010: Adana İl Kros Yarışması İl Birinciliği, Bölge Kros Yarışması Bölge Birinciliği, Kızlar Arası Kros Yarışması İl Birinciliği. 2010-2011: Kız Futbol Takımı İl İkinciliği, Voleybol Turnuvası İl İkinciliği, Kros Kız Takımı İl İkinciliği, Kros Erkek Takımı İl İkinciliği, Puanlı Atletizm İl İkinciliği 2011-2012: Voleybol Bölge Maçları Grup İkinciliği, Voleybol Turnuvası İl İkinciliği 2012-2013: Voleybol Turnuvası İl İkinciliği
Başarı durumu

Fatih Terim Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fatih Terim Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: DAĞLIOĞLU MAH.14204 SOK NO34/5 SEYHAN ADANA

Tel: 03223614764

Fax: 03223615134

web: http://fatihterimanadolulisesi.meb.k12.tr

Fatih Terim Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Benim]

Okulun başarı puanı 91.300lerde
Buradayımmm

2021-07-28 09:48
 
0
 
0
[9. Sınıf]

Ben u okulu 1. Tercihe yazdım obp 88 en yakın okul burası beni almadılar neden

2021-07-26 12:07
 
0
 
0
[Zafer Demir lo:)]

Bu okulu coookk seviom ve bu okula gelecem insallah:);😁😁

2021-07-12 15:27
 
0
 
0
[2021.]

Evet bu okulu 92 ortalamayla tercihte ilk sıraya yazdım iyi bor okul insallah hayırlısı 4 sene sonra burdayım ya da tercih sonuçları açıklandıktan sonra

2021-07-07 20:50
 
0
 
0
Reklam
[ilknur]

10. sinif icin bu okula nakil almali miyim? puanim 346 ydi Okul hakkinda goruslerinizi yazarsaniz sevinirim.

2018-07-31 09:59
 
0
 
0
[Gizli hüzün]

Hiç yorum yok ... anlatmaya gerek yok görüyorsunuz:)

2018-07-11 15:05
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 33

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fatih Terim Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Fatih Terim Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://fatihterimanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fatih Terim Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fatih Terim Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Fatih Terim Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fatih Terim Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız